Меркел: Германија ќе продолжи да работи за „уреден“ Брегзит

Германската канцеларка Ангела Меркел одржала говор пред апсолвентите на американски Харвард и во него ги критикувала сите аспекти од политиката на Доналд ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел побара да се „направи сè што е човечки можно“ за да одговориме на климатските промени и вети дека ќе стори сè во рамките ...
| | веќе видена | слични

Беседата на канцеларката Меркел на Универзитетот Харвард беше јасен апел за отфрлање на трампизмот. Но, најинтересно беше што сѐ изостави таа во говорот, смета ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Погрешно е доколку лагата ја сметате за вистина, а вистината за лага, им порача германската канцеларка Ангела Меркел на студентите на универзитетот Харвард, во ...
| | веќе видена | слични

Ангела Меркел изјави дека антисемитизмот е проблем во Германија и дека земјата има историска одговорност да се спротивстави на зголемената закана од крајната ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе се заложи кај германската канцеларка Ангела Меркел на Македонија да ѝ биде даде датум за почеток на преговори со ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди на порастот на „мрачните сили“ во Германија и во другите делови на светот. Еден ден после изборите за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 227 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 351 | | | веќе видена

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 279 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел: Германија ќе продолжи да работи за „уреден“ Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: