Мерил Стрип-Смислата на животот во 6 реченици


Во Новата Година да се напиеме од мудроста на оскаровската Мерил Стрип(68),која во шест реченици ја објасни смислата на животот. 1. Оној кој е задоволен со себе, не се споредува со другите. 2. Оној кој не се споредува со другите, не е завидлив. 3. Оној кој не е завидлив, не е огорчен. 4. Оној кој не е огорчен, е среќен. 5. Оној кој е среќен, може да усреќи некого. 6. Оние кои и себеси и другите ги прават среќни,ја откриле смислата на животот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Глумицата инаку на официјалната страна на филмот е на последно место на списокот за глумци Universal Pictures објавил трејлер (арх.форшпан) долго очекуваното продолжение на музиклот посветен на музичкиот опус на шведската група ABBA. Трејлерот за вториот дел под назив "Mamma Mia 2: Here We Go Again" ја отвара сцената со бремената Софи (Amanda Sejfrid) која ја дочекуваат во Грција најдобрите пријателки на својата мајка. "Твојата мајка е најхрабра личност која ја запознавме. Дозволи ми да ти раскажам како успеа се сама", иговара Рози (Džulija Volters). Во тек на трејлерот ќе ги видиме нашите омилени ликови од предходниот филм, но и големата музичка ѕвезда Шер. Најголем шок за фановите е што трејлер наведува на помисла дека мајката на Софи (Meril Strip) починала. Глумицата инаку на официјалната страна на филмот е на последно место на списокот на глумци, што укажува дека нема многу да гледаме сцени со оваа глумица. Во секој случај ќе биде ова топло лето со "Mamma Mia 2" чија светска премиера закажана на 20 јули ...
| | веќе видена | слични

Останато

Територијата на нашата држава се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој условува стабилно, суво и невообичаено топло време со високи ...
сите 205 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 160 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Пратеникот Артан Груби и близок соработник на лидерот на ДУИ Али Ахмети, отворено ќе лобира Никола Димитров да биде консензуалниот кандидат на неговата партија ...
сите 193 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мерил Стрип-Смислата на животот во 6 реченици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: