Велосипедист се бори за живот

Велосипедист се бори за живот откако бил прегазен од автомобил, завчера во скопската населба Ѓорче Петров. По сообраќајната несреќа, тешкоповредениот Ж.K.(72) од Скопје со возило на Итна помош бил однесен во Kлиничкиот центар и според лекарите, животот му е во опасност. Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила во 13 часот, на крстосницата од улицата 4 Јули и улицата Вера Циривири Трена. Автомобил „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управуван од Е.Х. (27) од село Сарај, удрил во велосипедистот Ж.K. Полицијата извршила увид и ги утврдува причините за сообраќајката.
| | веќе видена | слични
10 копии

Петгодишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на крстосницата со улицата 20 во скопски Сарај. Според информациите од МВР, 25-годишниот Д.Љ. од струшкото село Делогожди со автомобил мерцедес удрил во петгодишното момче од скопско Долно Свиларе. Детето итно е пренесено во Ургентниот центар во Скопје. Констатирани му се тешки повреди од ударот и задржано е на Клиниката за детска хирургија.
| | веќе видена | слични

На 13.06.2017 година во 17.20 часот на крстосница од ул. „20“ во с.Сарај, скопско, се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Мерцедес Ц200“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Д.Љ. (25) од с.Делогожди, струшко, удрил во петгодишно момче од с.Долно Свиларе, скопско. По незгодата, детето со друго возило било пренесено во Ургентен Центар при Комплекс Клиники „Мајка Тереза“ каде по укажаната лекарска помош му биле констатирани тешки телесни повреди, по што е задржано на понатамошно лекување. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје. Loading...
| | веќе видена | слични

Вчера во сообраќајна несреќа во Сарај повредено е 5-годишно дете.Според полицијата во 17.20 часот на крстосница од ул. „20“ во скопското село Сарај се случила сообраќајна незгода во која автомобил мерцедес Ц200, со струшки регистарски ознаки, управуван од Д.Љ. (25) од струшкото Делогожди, удрил во петгодишно момче од скопското село Долно Свиларе.По незгодата, детето со друго возило било пренесено во Ургентен Центар при Клиники комплекс „Мајка Тереза“ каде по укажаната лекарска помош му биле констатирани тешки телесни повреди, по што е задржано на понатамошно лекување.Увид на местото на настанот извршила екипа на скопската полиција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Од МВР информираат дека 25-годишниот Д.Љ. од струшко Делогожди со автомобил „мерцедес“ удрил во пет годишно момче од скопско Долно Свиларе. Детето било итно пренесено во Ургентниот центар во Скопје каде му се констатирани тешки повреди и е задржано на клиниката за детска хирургија.
| | веќе видена | слични

Петгодишно машко дете е прегазено синоќа околу 20 часот во Сарај и со тешки повреди е донесено во клиниката за детска хирургија. Момчето било прегазено од струшко возило марка мерцедес. Момчето со тешки повреди е пренесено во скопскиот Ургентен центар. Loading...
| | веќе видена | слични

Велосипедист удрен од возило. Настанот се случил синоќа околу 13.00 часот на крстосницата од ул. „4-ти Јули“ и ул. „Вера Циривири Трена“ во Скопје. (ФОТО: Архива) Патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Х. (27) од с.Сарај, скопско, удрило во велосипедистот Ж.К.(72) од Скопје. Велосипедистот Ж.К. со возило на Итна медицинска помош бил префрлен во Клинички центар Скопје каде му биле констатирани тешки телесни повреди и се наоѓа во животна опасност. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.
| | веќе видена | слични

Скопјанецот Ж.К. (72) се бори за живот во Клиничкиот центар по сообраќајна несреќа која вчера околу 13 часот се случила на крстосницата со улиците „4 јули“ и „Вера Циривири Трена“. Според информациите од полицијата во велосипедистот удрил автомобил „Мерцедес“ управуван од 27 годишниот Е.Х. од Сарај. Велосипедистот со тешки повредени е пренесен во Клиничкиот центар каде се наоѓа во животна опасност. На местото на несреќата извршен е полициски увид.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 364 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 286 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 322 | | | веќе видена

Во Министерството за надворешни работи денеска бил повикан амбасадорот на Унгарија во Република Македонија, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар Виктор ...
сите 245 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 205 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велосипедист се бори за живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: