Со новите правила се појавува интерес кај BMW и Ford

Новите правила можеби привлекуваат внимание кај прозиводителите на автомобили BMW и Ford за враќање во Формула 1. Хонда веќе најави дека ќе се врати во Формула 1 во следната сезона како добавувач на мотори за тимот на Мекларен, а сега се појавуваат шпекулации дека BMW и Ford би можеле да се вратат исто така. BMW ја напушти Формула 1 во 2009та Џанкарло Минарди, основач на сега веќе непостоечкиот Минарди тим, на неговиот веб сајт напиша дека “Револуцијата на моторите што одбележува нова ера во Формула 1 ги присили BMW да ја преиспитаат својата инволвираност во спортот, и можеби ќе се вратат уште во 2015.” “Има гласини во Германија што сугестираат дека бордот на директори ќе се состане во Мај за да проценат дали враќање во Формула 1 како производител на мотори би била добра одлука. Ако интересот на производител како BMW е потврден ќе биде тоа потврда дека Формула 1 е и сеуште ќе биде најдобриот тркачки спорт на светот.” Тој исто така додаде дека претставници од BMW биле присутни за време на зимските тестирања ...
| | веќе видена | слични

На саемот за автомобили во Пекинг, компанијата од Штутгарт ќе го претстави концептот Coupe SUV ... Извршниот директор на Merceds-Benz, Dieter Zetsche, на неодамнешниот акционерски состанок на компанијата, одржан во Берлин, ги обелодени плановите за идните модели. Меѓу нив е и концептот Coupe SUV што официјално ќе биде претставен на саемот за автомобили во Пекинг, кој ќе се одржи во април. Овој модел на Mercedes е конструирaн како одговор на конкурентот BMW и новиот X6. Од сликата може да се заклучи дека дизајнот ќе се потпира на моделите GLA и CLA, но во crossover форма.
| | веќе видена | слични

Имајки предвид дека унапредениот модел изгледа идентично како и концетот прикажан на автомобилскиот саем во Франфурт, новиот унапреден eDrive се одликува со голем број на технолошки унапредувања. Кога станува збор за дизајнот, моделот се одлукува со „Silverflake“ бојата на екстериер во комбинација со BMW и Blue акцентите, а додадени се и нови лизгачи на покривот, како и сет од 21-инчни алуминиумски тркала. Моделот го карактеризира и сино амбиентално осветлување, како и транспарентен капак кој им овозможува на луѓето да ја видат батеријата со огромен капацитет. Тука е и BMW ConnectedDrive системот кој помага во максимизирањето на времето кое возилото може да го помине во возење на електричен погон. За него се задолжени и plug-in хибридни погонски агрегати, кои подразбираат 245 КС од TwinPower Turbo 4-цилиндарски бензинец, како и електромотор со 95 КС со литиум-јонска батерија.
| | веќе видена | слични

Останато

Користени пелени беше причината за евакуацијата на жителите на Аеродром во населбата Острово. ТВ 24 објави и видео од станот, во кој се гледаат искористените ...
сите 123 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 83 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 70 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 105 | | | веќе видена

Деновиве во тек е своевидно јавно изјаснување на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ дали би гласале за уставни измени , па на своите профили на социјалната мрежа Фејсбук ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со новите правила се појавува интерес кај BMW и Ford

Од:
До кого (е-маил):
Порака: