Започнува постапката за избор за универзален снабдувач

3 копии

600 000 домаќинставата до ноември треба да изберат од кого ќе купуваат струја следната година, кога почнува и целосната либерализацијата на пазарот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Законот за спречување корупција со кој во земјава по речиси една година треба да профукционира Комисија за борба против корупцијата влезе во собраниска ...
сите 86 | | | веќе видена

Српските медиуми во понеделникот објавија експлицитни фотографии на кои е, како што велат, Јелена Карлеуша (40) и со тоа започна приказната дека пејачката го ...
сите 94 | | | веќе видена

Вице Заев ме тужи за нарушена чест и углед, како што видовте внатре денеска тој не се појави на подготвителното рочиште и прати свој адвокат. Јас решив да се ...
сите 40 | | | веќе видена

Продолжуваат возбдувањата на првиот грен слем турнир оваа сезона, Австралија Опен. Рафаел Надал успеа да се пласира во третото коло на Австралија Опен откако ...
сите 71 | | | веќе видена

По тврдењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека изјавата на генералниот секретар Игор Јанушев за можноста партијата да ги бојкотира ...
сите 169 | | | веќе видена

Најдобриот играч во НБА лигата и член на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ќе мора да почека за својот кам-бек на терените. „Кралот“ веќе подолго време е во ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започнува постапката за избор за универзален снабдувач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: