Крај за антиквизацијата: Прво името, потоа и учебниците

За неполни две недели треба да започне со работа комисијата која е формирана од македонски и бугарски експрети кои ќе вршат ревизија на учебниците. За неполни ...
| | веќе видена | слични

Ова го предвидува членот 8 во договорот кој Македонија и Грција се очекува да го потпишат викендов до цел решавање на дводеценискиот спор за името. Спомениците ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во рок од шест месеци од стапувањето на сила на договорот со Грција, земјава ќе треба да го испита статусот на спомениците, јавните згради и инфраструктури на ...
| | веќе видена | слични

Според договорот за надминување на спорот за името меѓу Македонија и Грција, објавен во грчкиот весник „Катимерини“, двете земји ќе основаат заеднички комитет ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Скопски Аеродром од синоќа е во центарот на вниманието, откако жителите на зграда во „Скопјанка“ беа евакуирани поради неподонослива миризба. Вистинска драма ...
сите 162 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крај за антиквизацијата: Прво името, потоа и учебниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: