МЕНТАЛНА ГИМНАСТИКА: „Замката - на човекот, на човештвото“

Двапати месечно или секој втор вторник, ќе ви презентираме нови, авторски содржини, текстови по кои сме сигурни дека ќе ве замислиме, но во исто време ќе ви предизвикаме позитивни чувства. Нашиот нов соработник, Жаклина Димовска ќе се обиде да ве предизвика на една "партија" ментална гимнастика. Ќе можете и да се вклучите и Вие преку e-mail адресата: mentalnagimnastika@vox.mk Во секојдневниот контакт еден со друг Универзум – човек постојано се случуваат некакви си размени... Размена на информации, сознанија, дразби за задоволување на социјалните потреби за: докажување на нешто, вредност, правилност, кодекс, морал... За самопотврдување, за внимание, за љубов, за доминантност, за управување, за дружба и тн. Кога ќе погледнеме малку „МАРСОВСКИ“ на сите овие иницијални поедини, групни или масовни комуникации и причината на потребноста, вредноста, а особено пак квалитетот односно целта во правец на корисност од аспект на вистинската корисност (е оваа категорија треба некаде и да ја објаснам што значи вистинска ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕНТАЛНА ГИМНАСТИКА: „Замката - на човекот, на човештвото“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: