Мемети: Грубо прекршување на човековите права

4 копии

Немаме коментар за специфичната содржина на објавените материјали, но ние веќе ги изразивме нашите зголемени грижи за случувањата во земјата, справувањата со ...
| | веќе видена | слични

Јавниот обвинител Марко Зврлевски засега не реагира по допрен глас, туку чека да стигне кривичната пријава од СДСМ. За Радио Слободна Европа тој вели дека до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 106 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 293 | | | веќе видена

Маж со тешки телесни повреди вчера попладне бил донесен на Клиника, а по половина час починал, по што било утврдено дека тој се стекнал со повредите на работно ...
сите 422 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на ЕУ ќе разговараат за Русија и Западен Балкан на состанокот в понеделник во Брисел. По барање на Австрија и осум други членки ...
сите 285 | | | веќе видена

Владимир Нелоски, претседател на Градски комитет денес презентираше нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот ...
сите 166 | | | веќе видена

Огромното мнозинство на земјите-членки на ЕУ поддржува одржување меѓувладини конференции и со Македонија и со Албанија. Јас исто така сметам дека ова е ...
сите 253 | | | веќе видена

Во овој момент добиваме информации од различни истражувања дека само половина од населението во Северна Македонија е подготвено да се вакцинира. Тоа подразбира ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мемети: Грубо прекршување на човековите права

Од:
До кого (е-маил):
Порака: