ОТКАКО ПРЕТХОДНО ДВАПАТИ ГО „ОЛАДИ“: Меланија на Сицилија изненади со односот кон Трамп (ВИДЕО)


Му покажа дека нејзината почит треба да ја заслужи Откако двапати отсечно го одби и игнорираше, најпрво во Израел, а потоа и во Рим , првата дама на САД, Меланија Трамп, конечно реши да го затопли нејзиниот однос кон сопругот, па сега му дозволи да ја фати за рака во моментот кога излегуваа од претседателскиот авион во Сицилија. Откако излегоа од авионот, Доналд цврсто ја фати раката на својата сопруга и и помогна да слезе по скалите. Нивното држење за рака беше толку очигледно што светските медиуми пренесоа дека „Трамп конечно успеал да ја добие раката на Меланија“. Дали во претходните два случаи имало некакви расправии за време на летот кои сега се разрешани од страна на претседателската двојка, или пак овој пат Трамп и наредил на убавата Словенка по секоја цена да го фати за рака за медиумите да не го резилат, засега останува непознато. Во продолжение, погледнете ги претходните две непријатни ситуации. When in Rome... pic.twitter.com/QnW7bl4IRg — Amanda Wills (@AmandaWills) May 23, 2017 Well this is ...
| | веќе видена | слични

Откако Трамп победи на изборите за претседател на САД, бројни ценети дизајнери одбија да прават облека за новата прва дама на САД, Меланија Трамп. Меѓу оние кои се заколнаа дека никогаш нема да дадат своја дизајнирана облека за Меланија беа Том Форд, Марк Џејкобс, Зак Позен и Кристијан Сирано. Многумина ја жалеа Меланија, други ликуваа, но Словенката докажа дека тој „бунт“ на дизајнерите воопшто не ја допира. Во текот на турнејата низ Саудиска Арабија, Ватикан и Сицилија, многу внимателно бираше што носи, а тоа главно беа креации од италијанскиот тандем Долче и Габана, а најмногу внимание предизвика сакото со цветни апликации за чија цена од 51.500 долари со денови се зборуваше. A post shared by stefanogabbana (@stefanogabbana) on May 26, 2017 at 8:13am PDT Стилистот Филип Блок бојкотот на познатите дизајнери го нарече чисто глумење. „Луѓето од модата се фејк . Сега почнуваат да сфаќаат дека таа е прекрасна жена која е омажена за претседателот и чест е да ја облекуваат“, вели Блок за The Washington Post. Она ...
| | веќе видена | слични

Меланија Трамп ги обожава креациите на модната куќа 'Долче и Габана', а они и возвраќаат со комплименти. Во еден од своите постови Стефано Габана направи колаж со коментар 'Дали воопшто гледате разлика?'. Меланија како прва дама на Америка, додека е на должност, добива на поклон многу дизајнирани парчиња, но и многубројни понуди да рекламира одредени модни куќи. Меланија до сега на оваа модна куќа ги носеше црвениот фустан и металик фустан, како и црн едноставен фустан, но сепак најголем впечаток остави цветниот капут од 50.000 долари.
| | веќе видена | слични

Меланија Трамп и Бриџит Макрон, две сосема поинакви жени, но подеднакво интересни за светските медиуми. Првите дами на САД и Франција се големи љубители на скапите модни брендови, но негуваат сосема поинаков стил. Гламурозната Меланија , цврсто гази пред себе, па токму затоа постојано ја гледаме во моќни и подеднакво скапи комбинации. За време на својата посета на Сицилија, госпоѓа Трамп блесна во палто од Долче и Габана кое вреди повеќе од 50 илјади долари. Сопругата на Макрон , пак е за нијанса поприземјена иако и таа знае да потроши добра сума на пари за персонализирана Louis Vuitton чантичка. Првата дама на Франција, сака поспортски комбинации што јасно се гледа од нејзиниот избор на облека за посетата на музејот на надреалистичкиот уметник Рене Магрит , во Брисел. За посетата на Сицилија повторно се појави во полежерен стил, овој пат во црвено – бела комбинација на бои.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во повеќе наврати се шпекулираше дека во бракот на Меланија и Доналд Трамп не цветаат рози и дека парот е пред развод, па дека затоа првата дама на САД е несреќна и ретко се смее. Но, според странските медиуми, тоа не е случај. Од моментот кога Доналд Трамп стана претседател на Соединетите Американски Држави, седмата сила го следи секој негов чекор, но и движењата на неговата сопруга Меланија. Во повеќе наврати се шпекулираше дека во нивниот брак не е се` розово и дека се пред развод. Гласините за неволјите во рајот ги подгреа и тоа што Доналд секогаш ја остава Меланија зад себе, не ја држи за рака и оди пред неа, а Меланија во неколку наврати му возвратила со иста мера (да се сетиме на случката кога го удрила по рака). Сепак, не е само однесувањето на парот заслужно за постојаното множење на озборувања. Имено, сериозниот израз на лицето на Меланија е една од причините поради која многумина претпоставуваат дека првата дама на САД е исклучително несреќна. Сепак, експерти за невербална комуникација тврдат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од моментот кога Доналд Трамп стана претседател на САД, јавноста го следи секој негов потег, но и потегот на неговата сопруга Меланија Гласините за неволјите во рајот ги подгреа и тоа што Доналд секога ја остава Меланија зад себе, не ја држи за рака и чекори пред неа, а Меланија во неколку наврати возврати со иста мерка. Но, не е само ваквото однесување заслужно за озборувањата, туку и пресериозниот израз на лицето на Меланија. Секогаш сериозната прва дама е една од причините поради кои многумина претпоставуваат дека Меланија е исклучително несреќна. Сепак, стручњаците за невербална комуникација тврдат дека замрзнатиот и секога ист израз на лицето дава посебно сила, а новинарот на „Вашингтон пост“ отсуствотот на мимики на лицето на првата дама вака го објаснува: – Тоа што одбива да се насмее е свесна одлука, бидејќи сака да покаже дека има контрола, но и дека се буни. Таа е навистина тука поради вас, но нема да изведува никакви претстави поради тоа – објаснува овој новинар, и заклучува дека камениот израз на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија моментално се на првото интернационално службено патување, откако бизнисменот стана претседател на САД во јануари оваа година.А, за време на нивната посета во Сицилија сите погледи беа вперени во првата дама, односно незјиното палто.Цветното палто е со потписот на „Долче Габана“, а чини вистинско богатство.Меланија Трамп носеше палто вредно 52.000 евра.Под палтото таа носеше едноставен бел фустан кој чини 1.700 евра, значително помалку од нејзиното палто.
| | веќе видена | слични

Сериозната фаца на меланија Трамп стана легендарна исто колку и косата на нејзиниот маж, а за тоа пости силно, силно добро објаснување. Магазинот Фортун, потсети дека Меланија Трамп неодамна двапати ги одби обидите на Трамп да ја фати за рака, наведувајќи дека тоа можеби го сторила затоа што сакала да се однесува во склад со приликите во кои се наоѓа или поради тоа што не сакала да има ништо со нив. Ако ги занемериме тие два „инциденти“ Меланија во неколку наврати изгледаше дека и е доста од се, без оглед на тоа дали се наоѓа во Саудиска Арабија, Израел или Рим. Поради тоа таа е целосна спротивност на досегашните први дами, кои секогаш чекореле со своите сопрузи со постојано смешкање на лицето, пишува „бука“. Без оглед на тоа што мисли за политиката на нејзиниот маж, постои одредена сила во нејзиното камено лице во приликите кога се заедно и за тоа како мора да се однесува“, пишува Фортун. Причина за тоа се обиде да даде и Робин Гивхан од „Вашингтон Пост“. „Таа е жена која некогаш беше манекенка и ја совлада ...
| | веќе видена | слични

Првата дама на САД Меланија Трамп пристигна во петокот на сончевиот италијански остров Сицилија, каде што нејзиниот сопруг учествува на самитот на Групата седум, облечена во капут со цветен дезен на модната куќа „Долче и Габана“. Светските медиуми се распишаа за уникатноста, но пред се, за неверојатната цена на капутот којшто го носеше Меланија Трамп. Разнобојната цветна наметка со потпис на „Долче и Габана“ чини околу 47.000 евра, додека малата чанта која совршено се вклопувала во стајлингот на Меланија чини околу 1.500 евра. Кремастата наметка е опсипана со светло обоени 3Д цветови од свила. Меланија Трамп облечена во бел фустан под наметката и со чантата во истиот цветен дезен била на ручек со останатите сопруги на лидерите не Г7 во Слоновската палата во Катанија, каде што ги угостил градоначалникот. Експлозијата на бои следуваше по главно црната облека во текот на турнејата на претседателот Доналд Трамп по странство, вклучувајќи го црниот фустан и марамата со тантела кои Меланија ги носеше при првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската прва дама веќе некое време посебно внимание привлекува со своите модни избори, поради што многумина ја споредуваат со Џеки Кенеди. За оваа прилика Меланија облекла елегантен црн фустан од чипка до пола листови, кој го искомбинирала со црни сандали со отворени прсти. Иако од славната Словенка е постара дури 17 години, Брижит Макрон се решила за поодважен крој кој ги нагласил нејзините нозе. Поточно француската прва дама одбрала краток црн фустан од Луј Витон кој го искомбинирала со соодветни чевли и ташничка. Гледајќи ја групната фотографија на првите дами и кралицата од свечената вечера во Брисел, многмина се запрашаа која е помлада во модните игри, Брижит или Меланија?
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за надворешни работи на Република Македонија, на шефот на Канцеларијата за врски на Грција во Република Македонија, му беше предадена Вербална ...
сите 234 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент започна расправа за гласање на доверба на владата на Алексис Ципрас, по заминувањето од владиниот кабинет на коалицискиот партнер и ...
сите 59 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТКАКО ПРЕТХОДНО ДВАПАТИ ГО „ОЛАДИ“: Меланија на Сицилија изненади со односот кон Трамп (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: