Мел Гибсон турнал и плукнал фоторепортерка

2 копии

Австралиската полиција денеска почна истрага за тврдењата дека американскиот актер, Мел Гибсон навредил и физички нападнал фоторепортерка на весникот „Дејли телеграф“, која го фотографирала во друштво на една млада жена. Педесет и деветгодишниот актер, наводно вербално ја нападнал, ја турнал и ја плукнал фоторепортерката Кристи Милер, кога го сликала во Сиднеј додека излегувал од кино во друштво на 24-годишната Розалинда Рос. Кристи Милер изјави дека Гибсон бил без контрола и оти била шокирана, бидејќи познатиот актер ја турнал и ја плукнал во лице. Полицијата потоа соопшти дека во тек е истрага за инцидентот и ги замолила сите сведоци да дадат изјави. Портпаролот на Гибсон, Алан Нироб негираше дека актерот физички ја нападнал фоторепортерката.
| | веќе видена | слични

Холивудскиот актер Мел Гибсон скршил многу срца на обожавателките низ светот кога медиумите објавиле дека нашол нова девојка, 35 години помладата писателка Розалинда Рос. Новопечениот пар се запознал кога таа се пријавила за работа како сценарист во неговата продуцентска куќа. Како што тврдат изворите на светските медии, набрзо потоа тој ја однел на романтичен одмор на неговиот имот кој се наоѓа сред џунгла на Костарика. Иако се во врска само неколку недлеи, Мел Гибсон и Розалинда веќе се видени во јавноста.
| | веќе видена | слични
3 копии

Холивудската ѕвезда Мел Гибсон (59) ги скрши срцата на многу обожавателки ширум светот бидејќи американските медиуми објавија дека пронашол нова девојка, 35 години помладата писателка Розалинд Рос (24). Новопечената двојка се запознала кога таа се пријавила за да биде сценарист во неговата продуцентска куќа. Како што тврдат изворите за светските медиуми, набргу после тоа актерот ја одвел на романтичен одмор на неговиот имот, среде џунглата во Костарика. Иако се во врска само неколку недели, Мел и Розалинд веќе се видени заедно во јавноста. Најголемиот скандал е оној од 2010 година кога руската пејачка и музичарка Оксана Григориева (45), негова поранешна девојка и мајка на нивното дете, објавила снимки од разговорот во кои тој ја навредува, ја пцуе и и се заканува и ја нарекува „свиња“ и к…а. Оксана го оставила актерот откако ја претепал. Мел Гибсон пред врската со Оксана 28 години беше во брак со Австралијката Робин Гибсон, која му роди седум деца. Робин поднела барање за развод во април 2009 година, неколку ...
| | веќе видена | слични

Популарниот актер Мел Гибсон е познат по својот темперамент. Тој се најде во скандал кога неговата поранешна сопруга, Русинката Оксана Григориева признала дека тој ја тепал и ја малтретирал, а овој пат и физички и се нафрли на Кристи Милер, фоторепореката од „Daily telegraph". Актерот со својата млада девојка Розалинд Рос шетал по Сиднеј, кога Милер се обидела да ги фотографира пред еден кафич. Мел се затрчал кон неа, ја турнал, ја плукнал и ја нарекол со вулгарни зборови. Инаку ова е само една во низата на скандалите на актерот. Оцени ја веста
| | веќе видена | слични

Мел Гибсон се шета рака под рака во Сиднеј со својата нова љубов Розалинда Рос. 59-годишниот холивудски актер и режисер излегува со 24-годишна убавица, за која се знае дека е ветувачки филмски сценарист и е во Австралија, специјално за да работи со Гибсон по неговиот нов проект. Според гласините Мел се запознал со младата бринета пред неколку месеци, кога таа аплициралоа за работа како сценарист во продуцентската компанија Icon. Потоа двајцата си организирале романтичен одмор во Костарика и очигледно веќе се подготвени да се покажат како двојка пред јавноста. Првите заеднички фотографии на вљубените се појавија во неделата, за време на филмски фестивал во Сиднеј. Тогаш носителот на Оскар за хитот “Храбро срце” беше обвинет од фотографката Кристи Милер од весникот Daily Telegraph дека ја турнал и ја плукнал во лице, на што Мел возврати дека “тврдењето е целосна лага”. Гибсон и Рос имаат 35-годишна возраст разлика меѓу себе.
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 160 | | | веќе видена

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 240 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 169 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 227 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 116 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за ...
сите 199 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 147 | | | веќе видена

Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната администрација, вели ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мел Гибсон турнал и плукнал фоторепортерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: