Мексико презема имиграциони мерки по договорот со Трамп


Претседателот Трамп рече дека на Мексико ќе му дозволи да ја презентира веста Мексико денеска треба да распореди трупи на Националната гарда на јужната граница ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мексико доби 45 дена за значително да го намали бројот на мигранти кои што илегално ја преминуваат мексиканско-американската граница, во спротивно оваа држава ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Мексикански високи претставници негираат дека со Вашингтон се постигнати какви било дополнителни договори Американскиот претседател Доналд Трамп се соочува со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во понеделникот, американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека во блиска иднина Мексико ќе објави договор со Вашингтон како дел од нивниот миграциски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 135 | | | веќе видена

Плановите на Техеран за зголемување на производството на ураниум, всушност, се политичка порака, напиша во вторникот на „Твитер“ постојаниот претставник на ...
сите 163 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 90 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 50 | | | веќе видена

Шкотскиот актер Алекс Фернс (50), кој го глуми незгодниот рудар во серијата „Чернобил“ на HBO, вели дека и неговиот вујко Роберт Степенсон починал по несреќата ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мексико презема имиграциони мерки по договорот со Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: