Мексико испрати војници и полицајци на границата со САД

8 копии
3 копии

Претседателот им даде уште една можност на демократите да донесат план за имиграциони реформи, со цел да се заштитат границите Претседателот на САД Доналд ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа на Твитер објави дека „на барање на демократите“ ја одложил масовната депортација на илегалните мигранти, што ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека за две недели ја одложува најавената акција за масовни апсења на нелегални имигранти со цел да се даде време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мексико испрати војници и полицајци на границата со САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: