МекКејлеб на хуманитарна журка во Белград

Последната хуманитарна ВИП журка јубилејна, 10. Сезона на клубот Мр. Стефан Браун во Белград беше одржана со присуство на бројни познати личности, пренесува Спортски Журнал. Овој понеделник, се собраа доброволни прилози за лекување на десетгодишниот Филип Тороман (откриен тежок облик на карцином), кој е животно загрозен и е неопходна операција во најкраток можен рок. Многу јавни личности се приклучија во акцијата да му се помогне на младиот Филип, а помеѓу присутните се најде и еден од најдобрите кошаркари во Европа, македонскиот репрезентативец Лестер Бо МекКејлеб кој одлучи завршетокот на напорната сезона во Турција да биде дел од една “луда“ забава.
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб одлично се забавуваше за време на неговиот престој во главниот српски град Белград. Завчера, најпознатиот клуб во Белград „Стефан Браун” го славеше својот десетти роденден, а меѓу бројните ВИП личности беше и играчот на турски Фенербахче и македонски репрезентативец. Судејќи по фотографијата, нашиот Борче си поминал одлично во друштво на згодна девојка. Фото: http://nightlife.24sata.rs /VJ Sky
| | веќе видена | слични

Лестер Бо Мекејлеб прексиноќа лудо се забавуваше во Белград, каде што беше еден од многуте ВИП-гости на прославата на десеттиот роденден на најпознатиот клуб во српската престолнина „Стефан Браун“. Плејмејкерот на македонската кошаркарска репрезентација имаше очајна сезона со Фенербахче, кој беше елиминиран уште во четвртфиналето од плејофот во Турција и заврши последен во фазата топ 16 во Евролигата, па престојот во Белград добро му дојде за да се „издува“. Популарниот Борче Мекејлебовски, очигледно, немал проблем да поентира со оглед на асистенцијата...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб го искористи слободното време да за добра журка во Белград. Мекејлеб кој со Фенербахче го заврши својот настап во турскиот кошаркарски шампионат, пред два дена беше дел од поголемиот број ВИП личности поканети на 10 годишнината од познатиот белградски клуб „Стефан Браун“ . Нема сомнение дека Бо убаво си ја минал вечерта, особено ако се има в предвид убавината на неговата придружничка.
| | веќе видена | слични

Најдобриот кошаркар во македонската репрезентација, Лестер Бо Мекејлеб како што може да се види, за време на неговиот престој во Белград поминал одлично…Овој понеделник, белградскиот најпознат клуб „Стефан Браун“ го славеше својот 10-ти роденден, на којшто беа присутни голем број на славни личности, меѓу кои беше и нашиот Борче, кој како што може да се види, вечерта ја поминал oдлично во друштво на една симпатична девојка.Во соработка со: sportclub.mkФото: Nightlife.24sata.rs
| | веќе видена | слични

Останато

Крадењето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието од страна на обвинетите Сашо Марковски и Оливер Радулов било по наредба на директорот ...
сите 258 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 181 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 180 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МекКејлеб на хуманитарна журка во Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: