КСИ против Логан Пол беше лош бокс натпревар (и генијален бизнис потег)


Ако често дремете на Јутјуб, веројатно сте налетале на видео од браќата Пол (Логан и Џејк). Постариот од двајцата (Логан), се најде во небрано на почетокот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во рамки на подготовките за претстојниот жесток „тепачки“ дуел со Хабиб Хурмагомедов, ирскиот славен ММА „фајтер“ Конор МекГрегор продолжува и да го провоцира ...
| | веќе видена | слични

Конор Мекгрегор повторно прати „морбидна“ порака до својот следен противник во УФЦ рингот, Хабиб Нурмагомедов, порачувајќи дека мечот може да заврши со смрт на ...
| | веќе видена | слични

Боксерскиот меч кој на 25 август го организираа „јутјуберите“ Олајдеј „Кси” Олатунџи и Логан Пол, заврши нерешено по одиграни шест рунди. Британецот КСИ кој на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 38 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

„Во клучната недела за иднината на државата и нејзините граѓани, Ѓорге Иванов одлучи да не ја напушта својата идеја за изолација на Македонија.Очигледно е дека ...
сите 96 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КСИ против Логан Пол беше лош бокс натпревар (и генијален бизнис потег)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: