Меј: Ќе инсистирам да се засилат санкциите против Русија

4 копии
2 копии

Долниот дом на британскиот Парламент денеска ги отфрили амандманите на Законот за Бергзит усвоени од Домот на лордовите, со кои се превидуваше право на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Останато

Мнозинството Грци се против потпишаниот историски договор за името меѓу Грција и Македонија, објавија грчките медиуми.Тие не сакаат соседната земја да го ...
сите 201 | | | веќе видена

САД имаат проблеми со Германија и Франција, а оттаму и со целата Европска унија и излегувањето на Британија ги остава без клучно влијание одвнатре во Унијата, ...
сите 50 | | | веќе видена

Дваесет и деветгодишниот тетовец М.Н. рано изутрината е приведен откако нападнал полициски службеник пред угостителски објект во Тетово. МВР информира дека ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меј: Ќе инсистирам да се засилат санкциите против Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: