Меј: Британската Влада продолжува со плановите за Брегзит без договор


8 копии

Британската премиерка Тереза Меј во интерно известување го информирала персоналот на нејзиниот Кабинет дека Владата ќе продолжи со планот за Брегзит без ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
8 копии

Хамонд изрази надеж дека парламентот ќе ја разреши кризата со Брегзитот со усвојување на договорот за Брегзит до крајот на јуни , потенцијално завршувајќи ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд изјави денеска дека постои голема можност пред Парламентот да се најде идејата за одржување втор референдум за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
повеќе

Останато

Караницата околу порцијата јастог во кревет го чинела Асанж азил во амбасадата на Еквадор во Лондон, каде тој мина цели 7 години избегнувајќи испорачување во ...
сите 453 | | | веќе видена

Кандидатите за претседател на државата и денеска во рамки на кампањата ќе ги претстават своите изборни програми на средби со граѓани и митинзи. На 16-от ден од ...
сите 272 | | | веќе видена

На вечерашниот митинг во Куманово претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев и заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски им се обратија посебно на ...
сите 291 | | | веќе видена

Граѓаните се слободни, суверени, гласањето е тајно и важно е да има цензус, рече пред битолчани претседателскиот кандидат Блерим Река и повика на 21 април ...
сите 189 | | | веќе видена

Попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, дневната температура ќе се движи  од 9  до ...
сите 159 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски не се согласува со предлог измени на законите за безбедносните служби со кои би се одзеле надлежности од шефот на ...
сите 30 | | | веќе видена

Македонија се движи во погрешна насока, ова го покажува последната анкетата на „МАРКЕТ ВИЖН“, спроведена по барање на Пресинг ТВ.На една недела пред ...
сите 208 | | | веќе видена

Сопственикот на модното царство Керинг, францускиот милијардерот Франсоа Анри Пино ќе даде 100 милиони евра помош за обнова на катедралата.,,Мојот татко и јас ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меј: Британската Влада продолжува со плановите за Брегзит без договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: