Продолжен притворот за 29 лица за настаните во Собранието од 27 април


6 копии

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 денеска им го продолжи притворот на 29 лица во врска со настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Интерпол распиша потерница за Никола Митревски, Младен Додевски, Дејан Давидовски, Александар Василевски – Нинџа и Митре Питроповски, осомничени за насилството ...
| | веќе видена | слични

Петмината бегалци од „Крвавиот четврток“ кои се осомничени од страна на Јавното обвинителство за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста ...
| | веќе видена | слични

Актерот Владо Јовановски, поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски, Оливер Поповски од шестата управа и Мунир Пепиќ од Агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Јавна седница од Апелациониот суд на кој ќе се разгледува неговата жалба по однос на продолжување на притворот за уштре 30 дена како осомничен за настаните во ...
| | веќе видена | слични

 Но, на страницата на Интерпол сè уште не се обелоденети идентитетите на петтемина осомничени. Досега македонската полиција не успеа нив да ги уапси, иако ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Петмина македонски државјани се бараат со меѓународна потерница на Интерпол во врска со настаните од 27 април минатата година во Собранието, информира МВР. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи преку канцеларијата на Интерпол во земјава, распиша меѓународна потерница за петмина осомничени за насилствата во Собранието ...
| | веќе видена | слични

Актерот Владо Јовановски, Горан Ѓошевски од обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Оливер Поповски од шестата управа и Мунир Пепиќ барале јавни седници на кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

  Како што е објавено на веб страницата на МВР, од денеска со меѓународна потерница се бараат Никола Митревски - Кољо, Александар Василевски - Нинџа, Младен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен притворот за 29 лица за настаните во Собранието од 27 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: