Меѓународен добротворен базар во градскиот трговски Центар


Во Градскиот трговски центар денеска се одржа традиционалниот „Меѓународен добротворен базар 2018“ на кој на повеќе од 20 штандови дипломатските претставништва ...
| | веќе видена | слични

Осум деца се тешко повредени при хемиски експеримент во Научно-забавниот центар во трговскиот центар „Комсомол“ во источен Сибир. Кај повредените деца, на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународен добротворен базар во градскиот трговски Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: