Започна 55. Драмски аматерски фестивал

8 копии

04.06.2018 Претставата “Меѓу нас е тивко“ во изведба на Младинската сцена на Интимен театар од Битола ја доби наградата „Васил Ќортошев“ како најдобра на 55. ...
| | веќе видена | слични

01.06.2018 Во рамките на придружните настани од 55. Драмски аматерски фестивал, кочанската публика имаше несекојдневна можност да ја проследи промоцијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промоција на книгата „Панкот е мртов“ од словенечкиот автор Томаж Космач се одржа синоќа во Кочани, како дел од придружните програмски содржини на Драмскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна 55. Драмски аматерски фестивал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: