Меган  сака да се породи дома и да избегне фотографирање

Меган Маркл (37) повторно може да го налути кралското семејство со новата одлука. Иако тоа го направија Кејт Мидлтон (36) и принцезата Дијана, војвотката, наводно, одбила да го роди своето прво дете во болница и да ја сликаат фотографи по породувањето, како што е обичај во кралското семејство. Според „Венити фер“, војвотката сака да се породи дома по природен пат. Меган ќе биде првиот член на кралското семејство што ќе го наруши ова правило. Кејт три пати се породи во „Линдо Винг“, а само неколку часа по раѓањето им позираше на насобраните фотографи. Истото го направи и принцезата Дијана по раѓањето на Вилијам и Хари. Сè уште не е познато што ја поттикна Меган на оваа драстична одлука, но војвотката од Сасекс и инаку е позната по тоа што не се придржува строго кон кралската традиција. Принцот Хари (34) еднаш на шега рече дека „тоа што го сака Меган, тоа и ќе го добие“, што можеби и не е далеку од вистината.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на принцот Хари, Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, има намера да се породи под хипноза, пишува „Сан“. На овој начин таа нема да доживее силна болка при раѓање и нема да прибегне кон лекови. За среќниот настан во текот на пролетта, мајката на Меган, Дорија Раглен, се очекува да пристигне во Велика Британија. Според весникот, таа ја убедила нејзината 37-годишна ќерка природно да се породи. Претходно стана познато дека војводите на Сасекс избрале доилка по препорака на Џорџ и Амал Клуни, кои ќе бидат и кумови на идното бебе. Тоа е Кони Симпсон, која претходно ги давала предметните услуги на децата на популарни личности како Џесика Биел и Џастин Тимберлејк, Џесика Алба и Кеш Ворен, Емили Блант и Џон Красински.
| | веќе видена | слични
4 копии

Познатата комичарка Ејми Шумер (37) не е задоволна од тајмингот на својата бременост. Во очекување на новото кралско бебе, кое треба да пристигне напролет, Ејми падна во втор план и ја прогласи Меган Маркл (37) за ривал. „Зошто ми е непријател? Затоа што таа е бремена во исто време како и јас. Нема да дозволам да се извлече со тоа“, во свој стил рекла Шумер. Веќе некое време Ејми објавува споредби со војвотката од Сасекс бидејќи. „Таа има мало стомаче, носи високи потпетици и изгледа одлично. Јас веќе изгледам како да сум во 10. месец од бременоста – објаснува комичарката, која отиде толку далеку што на својот инстаграм-профил објави исечена фотографија на Меган опишувајќи ја како да се работи за неа самата. Нејзините следбеници ја разбраа шегата. Додека Маркл го покажува целиот гламур на кралската бременост, Шумер се сврте кон хумористичните описи на сите оние непријатни труднички искуства. Сепак, таа сè уште настапува. Комичарката оваа година се омажи за познатиот готвач Крис Фишер (38), со кого го очекува ...
| | веќе видена | слични

 Силиконските маски на Меган и Хари во музејот Мадам Тисо по повод новогодишните и божиќните празници се вистинска утка. Во музејот „Мадам Тисо“ во Берлин посетителите ќе можат да ги видат ликовите на Меган Маркл и принцот Хари во вид на силиконски маски, кои ги носат актери. Тие го глумат кралскиот пар, облечени се во празнични џемпери и им мавтаат на посетителите. За разлика од вообичаените восочни фигури во музејот, овој пат одлуката паднала на т.н. „живи“ фигури кои се милуваат покрај елката, вљубено гледаат еден во друг и се радуваат на бременоста на Меган. Како изгледаат Меган и Хари во Мадам Тисо:
| | веќе видена | слични

Во Берлинскиот музеј „Madame Tussauds“ се претставени нови восочни верзии на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл. Но, овој пат не станува збор за кукли, туку за вистински луѓе со восочни маски од омилениот кралски пар, кои позирале за божиќни фотографии, облечени во пригодни божиќни џемпери. Освен во музејот, тие позирале на улиците и на божиќниот саем во градот, а веруваме дека ги шокирале сите минувачи кои ги виделе, бидејќи изгледале прилично страшно. Освен што главите не им се пропорционални со телата, восочниот Хари изгледа барем 10 години постаро, а восочната Меган има чуден, нечовечки облик на глава. Бројни светски медии пишуваат за овој катастрофален обид на берлинскиот музеј. Сите се согласуваат околу едно, а тоа е дека изгледаат како морничава верзија на инаку атрактивниот пар. Меган и Хари сè уште не ги искоментирале своите нови „кукли“, но нивниот молк кажува многу.
| | веќе видена | слични

 Таа веќе 17 години е член од кралскиот тим на кралицата Елизабета, а сега секаде оди со Меган и ѝ дава совети. Меган Маркл по свадбата со принцот Хари во мај 2018 година набрзина скокна во виорот на кралските обврски, но тоа дефинитивно не го стори без помош. За да ја направи транзицијата од холивудска актерка во Војвотката од Сасекс ѝ помогна Саманта Кохен, член на личниот тим на кралицата Елизабета. Таа е кралски советник на Меган, а можевме да ја забележиме како седи позади Меган и кралицата Елизабета на нивното прво појавување без Хари. Која е Саманта Кохен? - Саманта Кохен има 49 години и потекнува од Австралија. Таа е во кралското семејство од 2001 година и е задолжена за односи со јавност. - Моментално е комплетно посветена на прилагодувањето на Меган на кралската улога, но неколку месеци по доаѓањето на свет на првото дете на Меган и Хари, таа ќе се повлече. - Минатата година сакала да даде отказ, но одлучила да остане 6 месеци за да му помогне на младиот кралски пар, сепак тој период се продолжил. ...
| | веќе видена | слични

По веста дека ќе се отселат од Кенсингтонската палата, јавноста бруи за идниот дом на Хари и Меган, каде што ќе живеат со своето дете.Хари и Меган Меркл по венчањето се вселиле во Ксингтонската палата, но не во самата палата, туку во помала куќа покрај палатата која има две спални соби. Поточно Меган се вселила бидејќи Хари живеел во таа куќа додека не се оженил, и току во неа ја побарал за жена.Сега кружат информации дека ќе се преселат во резиденција од 17 век, Frogmor haus и тука ќе го започнат семејниот живот. Се наведува дека тука ќе се всели и мајката на Меган, Дорија кога ќе се роди бебето.Резиденцијата е сликана од воздух,и може да се виде во каква велелепна вила ќе живее овој пар
| | веќе видена | слични

Озборувањата за Меган Маркл продолжуваат – и легендарната секретарка на кралицата, наводно, „бега“ од Маркл. Поради неподносливиот карактер на Војвотката од Сасекс, уште еден член од персоналот на кралското семејство сака да ја напушти работата. Озборувањата за Маркл продолжуваат да беснеат, а сега се шпекулира дека доверливата секретарка Саманта Коен ќе ја напушти службата веднаш по раѓањето на кралското бебе, следната пролет. Барањата и желбите на сопругата на принцот Хари биле премногу итни, толку многу „притискала“ да се извршат итно работите, што повеќе членови од персонал повеќе не сакаат да го трпат таквиот притисок. Описите за тоа каква е навистина Меган Маркл не се совпаѓаат со нејзиниот изглед и насмевка која ја гледа јавноста. Според Сандеј Тајмс, војвотката од Сасекс поради својата каприциозност и неподнослив карактер, предизвикала Саманта Коен, 50-годишна австралиска асистентка, која 17 години работи во служба на кралицата, да посака да ја напушти службата. Инаку, секретарката Коен е позната ...
| | веќе видена | слични

Томас Маркл ѝ се обрати на пошироката јавност по пат на интервју за Дејли Меил во кое тврди дека на првата венчавка на неговата ќерка сите присутни добивале пакетче со марихуана на самиот влез. Томас и неговата ќерка, војвотката од Сасекс не се во добри односи. 74 годишниот Томас Маркл кој веќе долго време не разговара со својата ќерка, војвотката од Сасекс, неодамна во интервју изјави дека неговата ќерка делела пакетчиња со марихуана на својата прва свадба со Тревор Енгелс. "Таа марихуана е илегална, но е една од најпознатите во Јамајка. Јас не пушам марихуана, а не пуши ниту таа. Своето пакетче го подадов понатаму", рекол Томас. Еден од изворите кој беше присутен на нејзината прва венчавка тврди дека церемонијата била готова за речиси 15 минути и дека сите набрзо започнале да танцуваат. Наведува дека сите сакале само добро да се забавуваат. Меган за Тревор се омажи на 10 септември 2011 во Јамајка, а венчавката траела четири дена и присуствувале околу 100 луѓе. Меган од Тревор се развела само после две ...
| | веќе видена | слични

Личната асистентка на принцот Хари и Меган Маркл, кој им била доделена од страна на кралицата Елизабета Втора по венчавката, моментално го одработува својот отказен рок и ќе ја напушти таа позиција кога ќе се роди нивното прво дете напролет. 50-годишната Австралијка Саманта Коен е клучната личност од послугата која работи за Меган Маркл и принц Хари, а нејзиното заминување само дополнително ги засилило гласините дека тешко е да се соработува со војвотката од Сасекс. Саманта Коен, сопруга на стоматолог, родена во Австралија, ја добила првата работа во палатата уште во 2001 година, а благодарение на нејзините работни амбиции и способности, брзо напредувала и на крајот стигнала до најблискиот круг на Меган Маркл. По личната асистентка Мелиса Туабти, која дала отказ по само шест месеци работа за војвотката од Сасекс, таа е втората личност што заминува.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Судскиот совет Киро Здравев вели дека е неспорно дека одредбите од Законот за употреба на јазиците не може да се спроведува во судските ...
сите 365 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 128 | | | веќе видена

Поднесените 5000 амандмани не се ништо повеќе од 5000 причини за блокирање на парламентарната расправа за измените на изборниот законик. Од друга страна, ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меган  сака да се породи дома и да избегне фотографирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: