Што Кејт Мидлтон и Меган Маркл не смеат да носат преку ден?

Војвотката од Сасекс Меган Маркл како член на кралското семејство мора да почитува одредени правила. Сопруга на Хари не смее да носи нокти во боја или модна креација со голи раменици (а ова правило неколкупати го прекрши). Иако се принцези, постои одреден накит кој не смеат да го носат до 18 часот. Станува збор за тијара, накит кој смеат да ја носат само омажените жени и тоа навечер. Исклучок беше Маркл која на денот на свадбата со Хари носеше тијара. Пред официјално да станат сопруги на принцевите, ниту Меган Маркл ниту Кејт Мидлтон не смееја да носат тијара во јавност. – Тоа е знак дека сте омажени и не барате маж. За мажите е знак дека не треба да ви се додворуваат – рекол Грант.
| | веќе видена | слични

Војвотката на Сасекс Меган Маркел даде поддршка за нова добротворна кујна, која цели да се соберат средства за готвачки проект на заедница, лансиран по пожарот во Гренфел Тауер во Лондон, при што загинаа 71 лице, пренесе Ројтерс. Проектот е создаден во текот на летото од жени кои бараат некаде да зготват свежа храна за семејствата и пријателите по пожарот, што го уништи 24-катниот станбен блок во западен Лондон. Новата книга, насловена „Заедно: Готвач на заедницата”, вклучува 30 рецепти од корисници на јавна кујна во центарот на муслиманското културно наследство “Ал Манаар”. Ќе се искористи за да се овозможи проектот да најде апликација 7 дена во неделата.
| | веќе видена | слични

Во случајот на Кјара, медиумите константно известувале за нејзината венчавка, а таа на Диор му донела дури 5,2 милиони долари. Венчавката на Кјара Ферањи станала социјален настан на годината. Оваа млада девојка на својата свадба имала голем број на деверици, а променила и неколку фустани. Свадбата на популарната италијанска блогерка на Сицилија веќе била прогласена за настан, кој бил дури и поголем од кралската венчавка. Експертите го споредиле медиумското значење на нејзината свадба со таа која ја имале Меган Маркл и принцот Хари. Аналитичарите заклучиле дека двете девојки имале репрезентативна дизајнерска венчаница и дека познатите брендови заработиле многу пари на тоа. Меѓутоа, истакнуваат дека популарната италијанска блогерка донела двојно повеќе пари од војвотката од Сасекс. Во случајот на Кјара, медиумите константно известувале за нејзината венчавка, а таа на Диор му донела дури 5,2 милиони долари, а дури 1,6 милиони само од постови во кои се зборувало за тоалетата. Вредноста на влијанието на ...
| | веќе видена | слични

Британската војвотка од Сасекс Меган Маркл скришно одела во волонтерска кујна и помагала во готвењето за жртвите од нападот на кулата Гренфел во кој загинаа 72 луѓе, а сега беше објавено на кој уште начин сака да помогне. Меган ќе го напише предговорот за книгата со рецепти на волонтерската кујна, што ќе биде нејзин прв самостоен проект како член на кралското семејство. Таа рече дека „веднаш се поврзала“ со луѓето во кујната во културниот центар Ал Манаар каде почнала да оди во јануари. „Ова е место каде жените се смеат, тагуваат, плачат и готват заедно“, рече Меган за кујната чија книга со рецепти „Together: Our Community Cookbook“ ќе излезе наскоро.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари е во чисто блаженство со неговата нова сопруга Меган Маркл и не се грижи за шпекулациите за тоа дали е бремена или не. Всушност, на него не му се брза да имаат бебе. Принцот Хари (34) е апсолутно заљубен во Меган Маркл (37), и иако чувствува дека ќе биде одлично да започне семејство со неа, не се грижи кога тоа ќе се случи. “Првите неколку месеци од бракот беа уште подобри отколку што Хари замислуваше дека би можеле да бидат, а тој секојдневно се заљубува се повеќе во Меган”, изјави ексклузивно HollywoodLife. “Тој е неверојатно среќен. По лудилото после свадбата, сега тие конечно се навикнуваат на секојдневниот брачен живот, и почнуваат да го добиваат својот ритам како брачна двојка, и навистина се блажено среќни заедно. Хари би сакал тие да имаат деца, но тој навистина не се брза, и сега сака да ја има Меган само за себе. Во идеален свет, Меган ќе забремени следната година, но Хари не чувствува никаков притисок да започне семејство, и претпоставува дека ќе се случи кога ќе се случи “. Идната ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс Меган Маркл се вклучи во хуманитарен проект за готвење и издавање книга со рецепти, за помош на луѓето кои го преживеаја ланскиот катастрофален пожар во кулата Гренфел во Лондон, кога загинаа 71 лице. Проектот „Љубов“ почна минатото лето, на иницијатива на повеќе жени, кои сакаа да им помогнат на нивните семејства и пријатели по пожарот кој ја зафати зградата со 24 спрата. Книгата „Заедно: нашиот готвач“ е збирка од 50 рецепти и ќе му овозможи на проектот да се прошири, а кујната да биде отворена преку цела недела. Веднаш се поврзав со луѓето во оваа заедничка кујна. Ова е место кадешто жените тажат, се смеат, плачат и заедно готват, рече Меган, која првпат ја посети кујната во јануари. Минатото лето бевме сместени во хотел и немав кујна да готвам за моето семејство. Тешко ми беше и кога дојдов во оваа кујна, готвев со солзи. Потоа за кујната дознаа многу мајки од училиштето на син ми, тие кажаа на други жени и наеднаш дојдоа жени од различни култури, готвеа, разменуваа рецепти, се ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл присуствуваше на хуманитарен настан, неодамна кога помогна во подготвувањето на ручек на семејствата кои претходната година настрадаа во експлозија во Лондон. Меган цел ден го помина во кујна во институцијата каде што претходната година беа згрижени семејствата кои ги изгубиле домовите во големата трагедија. Досега, Меган неколку пати во тајност ја посети оваа институција. Меѓутоа, овој пат се појави со новинарите и со кралски соработници. Текстот Меган готвеше за настраданите во експлозија во Лондон е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

 Таа целиот живот го минува пред камерите. По актерската кариера, стана дел од кралското семејство, кое никогаш не може да побегне од љубопитните објективи. За да изгледа што подобро, Меган Маркл користи неколку трикови, кои ја прават уште пофотогенична и позанесна: 1. Наместо тешка шминка, одбира здрав блесок. Како што можеше да се забележи и на венчавката со принцот Хари, Меган Маркл никогаш не е подложена на тешка шминка. Напротив. Омилениот изглед на војвотката е мошне едноставен. Клучни се суптилниот хајлајтер и хидратантната течна подлога, кои на сликите делуваат одлично, а личноста ја прават помлада и посвежа. 2. Секогаш има средена фризура. Иако не ѝ се омилени залижаните и строги пунџи, тоа не значи дека нејзината коса не може да изгледа дотерано. Меган Маркл внимава косата да ѝ биде негувана, како и сѐ да е на свое место. Дури и кога се работи за неуредна пунџа, или, пак, опуштена брановидна коса. 3. Носи облека што визуелно ја издолжува. Сеедно дали станува збор за фустани, или, пак, панталони со ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл е позната љубителка на природниот изглед и неутралниот мејкап. Најчесто носи минимална шминка и воглавно ги нагласува очите и образите, додека за усните бира неутрални нијанси. А кој мејкап тренд Меган никако не го сака, сега откри нејзиниот пријател и шминкер Даниел Мартин. Всушност станува збор за еден мејкап класик, поточно за црвениот кармин за усни, кој, како што тврди Мартин, никогаш нема да го видиме на Меган, а објаснил и зошто. "Црвен кармин носеше само еднаш и не се чувствуваше природно. Меган сака да зборува и не е особено педантна, па не сака да се грижи за ситници како карминот. Затоа, повеќе преферира да носи неутрални нијанси со кои се чувствува опуштено и самоуверено", открил мејкап артистот во интевју за магазинот "People" и попатно ги пофалил вештините на својата клиентка. "Меган често се шминка сама, бидејќи го сака тоа и исто така е многу добра во шминкање", признал Мартин.
| | веќе видена | слични

 Меган Маркл е нетипичен претставник на кралското семејство, па токму затоа жените ширум светот ја обожаваат. Има едноставен стил кој зрачи со префинетост и скромност, кон кој тежнеат многу од жените. За да не изгледате нападно и натрупано, обидете се да ги следите едноставните правила до кои се придржува Меган Маркл кога одбира накит: 1. Блескавиот веренички прстен е доволен сам по себе. 2. Никогаш нема да погрешите со жолто злато. 3. Разбијте ја монотонијата со асиметрични и различни обетки. 4. Ставете дискретен прстен и на палецот. 5. Не мора да носите комплет накит, направете сами комбинација. 6. И обетките со облик на пирс може да се носат на елегантни настани, ако не делуваат тинејџерски. 7. Тенките прстени на сите прсти се тренд кој вреди да го испробате. 8. Малите светкави обетки се ваш најдобар пријател во секоја пригода. 9. Понекогаш, убаво е да ги следите традициите.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постојат сомневања дека смртоносниот вирус излегол од тајната лабораторија за биолошко оружје, која се наоѓа во градот Вухан, од каде се прошири вирусното ...
сите 636 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 422 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 249 | | | веќе видена

Зоран Заев со посебни истражни мерки и во 2014 година е снимен како врши кривично дело. Постојат разговори во Јавното обвинителство во кои Зоран и неговиот ...
сите 58 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 250 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 46 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 104 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 107 | | | веќе видена

 Лујза Хеј почина на 30 август во 2017 година во својот дом, опкружена со најблиските пријатели, сосема мирно, онака како што ѝ доликува на една од ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што Кејт Мидлтон и Меган Маркл не смеат да носат преку ден?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: