Меган Маркл добила возбудлива задача поради која ќе „паузира“ од кралските должности


Изгледа дека пишувањата на блогот „The Tig“ се исплателе, бидејќи токму Меган Маркл ќе биде заменик-уредник на септемвриското издание на Vogue. Се прашувате ...
| | веќе видена | слични

Луксузната вила на Барбадос, која ја посетувале луѓе како принцот Хари, сега е ставена на продажба и ќе ви биде потребна голема сума ако сакате да ја купите, ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари не ја замолкнал Меган Маркл на балконот на Бакингемската палата, туку само превртувајќи со очите, ѝ дал знак дека треба да се сврти и стои мирно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тинејџерот кој ја сподели фотографијата на принцот Хари со вперен пиштол во главата, црвена дамка и кукест крст, е осуден на 4 години и 3 месеци затвор.Неколку ...
| | веќе видена | слични

Полскиот тинејџер Михал Севчук член на неонацистичка група, кој го нарече принцот Хари предавник на сопствената раса, затоа што се омажил за американската ...
| | веќе видена | слични

 Неодамна фановите имаа можност да ја видат првата фотографија од Арчи. Принцот Хари го прослави неговиот прв Ден на таткото споделувајќи фотографија од ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на принцот Хари се уште има потешкотии да се навикне на некое од кралските правила и протоколи за однесување. Се уште на интернет кружи фотографија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 468 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меган Маркл добила возбудлива задача поради која ќе „паузира“ од кралските должности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: