Меган и Хари ќе имаат нов дом, нема веќе да живеат со Вилијам и Кејт

Британскиот принц Хари и неговата бремена сопруга Меган ќе имаат нов дом во резиденцијата „Фрогмор“ – дел од дворецот Виндзор, каде што ќе се преселат по ...
| | веќе видена | слични

Според „Love The Sales“, кои се потрудиле да ги анализираат сите комбинации за облека, кој Меган Маркл го носела за време на своите јавни појавувања од ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Нов Зеланд неодамна ги пречекаа со широко раширени раце во текот на нивната прва турнеја во странство, па се очекуваше дека принцот Хари и Меган ...
| | веќе видена | слични

Војвотката Меган Маркл наводно планира и друга забава по повод раѓањето на своето дете, а меѓу гостите ќе биде и Викторија Бекам. Како што наведуваат ...
| | веќе видена | слични

Кралицата се согласила да се изгради нов дом за принцот Хари и Меган Маркл, но таа ги одбила нивните планови целосно да се ослободат од Бакингемската палата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Управата за јавни приходи најави кривични пријави против три правни субјекти кои директно или индиректно се поврзани со првообвинетиот во „Рекет“ Бојан ...
сите 375 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 321 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меган и Хари ќе имаат нов дом, нема веќе да живеат со Вилијам и Кејт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: