Владин тим ќе ја следи релизацијата на секој капителен проект


Нафтените компании сами ќе ги определуваат цените на горивата кои ќе ги пласираат на пазарот но регулаторна комисија ќе ја одреди максималната граница ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Направивме одличен модел што ќе предизвика развој на обновливите извори на енергија (ОИЕ) и нема да влијае на крајната цена што ќе ја плаќаат потрошувачите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска присуствуваше на отворањето на Македонскиот енергетски форум 2019 „Енергетска ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии
3 копии

Премиерот Зоран Заев и в.д амбасадорката на Амбасадата на САД, Микаела Швајцер Блум, со свои воведни обраќања го отворија Македонскиот енергетски форум 2019 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Стево Пендаровски бидејќи Пендаровски е негова сенка, без интегритет, која само треба да ги ...
сите 336 | | | веќе видена

Значително потоплата воздушна маса која веќе започна да продира од јужните географски широчини кон нашата територија освен што ќе донесе големо затоплување и ...
сите 280 | | | веќе видена

Заменикот командант на иранската Револуционерна гарда, Мохамед Салех Џокар тврди дека иранските ракети со краток дострел можат да дојдат до американските воени ...
сите 187 | | | веќе видена

Фирмата „Кадино Индустри Груп Дооел увоз извоз“ реагира на тоа што нивна реклама е злоупотребена во хајката што се води против пратеникот, Павле Богоевски. Од ...
сите 217 | | | веќе видена

Миле Бошњаковски официјално ги потврди информациите дека портпаролската позиција во владата ја менува со првата функција во тимот на новиот претседател – шеф ...
сите 97 | | | веќе видена

Британското кралско семејство го објавило изводот на родени на новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл. Изводот на родени открил дека малиот Арчи сепак ...
сите 57 | | | веќе видена

Бензините поевтинија за денар , дизелот поскапе за половина ..Поголеми поместувања нема.. Од владата оценија , пристапот е коректен , иако пазарот е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владин тим ќе ја следи релизацијата на секој капителен проект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: