Валдес оди во Ливерпул?

Предониот рок заврши, но не со него и сите активности околу доведување на фудбалерите. Иако е спуштена завесата на преодниот рок, пазарот и понатаму е отворен кога во прашање се слободни агенти, играчи без договор. Еден од нив е и Виктор Валдес, поранешниот голман на Барселона. Повредата која ја доби во моментот кога заминуваше од Барселона, го загрози трансферот во Монако, но Виктор Валдес е на добар пат да пронајде нов клуб. Англиските медиуми се надоврзаа на вчерашните шпеклуации, најавија дека договорот помеѓу искусниот шпански голман и Ливерпул е веќе постигнат. Доколку овој трансфер се реализира, Црвените дефинитивно ќе имаат одлична конкуренција на сите позиции во тимот. Самиот Валдес ќе донесе огормен квалитет и искуство на Енфилд, што ќе биде од големо значење за целиот тим.
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанскиот голман пред потпис со Ливерпул. Медиумите во Британија пренесуваат информации дека Валдес од октомври би можел да се приклучи на Ливерпул, но само доколку ги помине лекарските прегледи. Искусниот голман моментално е без клуб по напуштањето на Барселона и најверојатно ќе му биде конкуренција на Симон Мињоле. Виктор Валдес летово ја напушти Барселона, бидејќи му истече договорот и се наоѓаше пред потпис со Монако, но францускиот клуб се откажа од трансферот поради тешката повреда која ја имше голманот. Валдес има веќе 32 години и целата своја професионална кариера ја помина во Барселона каде освои шест титули првак на Шпанија, два Кралски купа и три титули во Лигата на Шампионите.
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што трансфер периодот заврши во понеделникот, клубовите и понатаму можат да носат нови фудбалери доколку некој од нив е слободен играч, а токму таква е ситуацијата со Виктор Валдес кој по раскинување на договорот со Барселона остана без ангажман. Шпанскиот репрезентативец оваа недела би можел да стане нов член на Ливерпул доколку ги помине лекарските прегледи. Валдес се уште се опоравува од тешката повреда на коленото, но од Ливерпул се подготвени да го почекаат, бидејќи тренерот Роџерс има потполна доверба во Симон Мињоле, но сепак сака да се засили меѓу стативите. Доколку се биде во ред, Валдес наредното лето ќе ја продолжи соработката со „црвените“ за уште една сезона.
| | веќе видена | слични
3 копии

Англискиот вицешампион Ливерпул е на прагот да донесе уште еден нов играч за новата сезона. Тимот од „Енфилд“ веќе ги договорил условите со поранешниот голман на Барселона Виктор Валдес, а играчот ќе мора да ги мине лекарските прегледи за овој трансфер да се официјализира. Валдес во моментов е без клуб по истекот на договорот со Барселона, а не го реализира трансферот во Монако. Инаку, голманот во март годинава имаше тешка повреда откако ги скина предните вкрстени лигаменти. Од таа причина менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс побарал детални прегледи. Во составот на Ливерпул има место за Валдес, а договор може да се потпише и по преодниот рок бидејќи станува збор за слободен играч. Со евентуалното доаѓање на Валдес во Ливерпул, ќе се засили конкуренцијата за голманска позиција каде сега се Симон Мињоле и Бред Џонс. Извор МИА
| | веќе видена | слични

Ливерпул ќе го привлече поранешниот голман на Барселона, Виктор Валдес во следниот месец. Ливерпул ќе почекаат уште малку, за да му дадат дополнително време на 32-годишниот голман да се опорави од тешката повреда на коленото, поради која го пропушти и Светското првенство во Бразил. Валдес е слободен агент откако неговиот договор со каталонците истече ова лето. Менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс, пак сака да има уште еден голман кој ќе ја зајакне конкуренцијата и да му помогне со своето искуство на Симон Мињоле. Според англиските медиуми, Валдес ќе помине многу детални прегледи во октомври и ако тие докажат дека повредата е целосно исчезната, тој ќе потпише со Ливерпул. Последователно, Ливерпул треба да добијат и дозвола од Премиер лигата да го вклучат Валдес во проширениот состав за шампионатот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Ливерпул во летниот преоден рок беше еден од најактивните клубови во Европа и донесе неколку нови засилувања на „Енфилд“, но очигледно раководството не е задоволно со постоечкиот кадар па спрема ново големо засилување. Иако преодниот рок штотуку заврши, слободните играчи, кои се без договор сеуште можат да потпишат за нов клуб, а таков е и екс голманот на Барселона, Виктор Валдес. 32-годишниот Шпанец остана без клуб откако му пропадна трансферот во Монако, па медиумите во Англија тврдат дека ги договорил сите детали и дека ќе потпише за славниот англиски клуб. Валдес сеуште се рехабилитира од повредата на коленото, а комплетно ќе им се врати на тренинзите следниот месец, кога и ќе потпише повеќегодишен договор со Ливерпул.
| | веќе видена | слични

Виктор Валдес моментално е слободен играч, а слободните играчи можат во било кое време да потпишат договор со било кој клуб. Поранешниот голман на Барселона, Виктор Валдес најверојатно ќе потпише договор со англискиот вицешампион Ливерпул, пренесуваат медиумите од Островот. Валдес наводно веќе ги договорил сите детали со Ливерпул, па пред да потпише останува уште да ги помине лекарските прегледи. Шпанскиот голман долго време се поврзуваше со Монако, па подоцна и со Баерн Минхен, но се чини дека на крајот ќе заврши на „Енфилд“ каде што ќе биде резервна опција „зад“ првиот голман Мињоле.
| | веќе видена | слични

Поранешниот голман на Барселона и шпански репрезентативец, Виктор Валдес, постигна начелен договор со англискиот премиерлигаш Ливерпул, да му се приклучи на овој тим откако ќе се опорави од операцијата на коленото, поради која подолг период е надвор од фудбалските терени. Валдес треба во октомври да биде комплетно подготвен за враќање на терените и доколку ги мине лекарските прегледи на „Енфилд роуд“, ќе потпише договор со Ливерпул. Фудбалските стручњаци оценуваат дека евентуалното доаѓање на Виктор Валдес ќе биде одличен потег за Ливерпул, ќе биде засилена конкуренцијата на голманската позицијсо квалитетен чувар на мрежата, а тој ќе пристигне како слободен агент. Ливерпул нема да биде премногу финансиски оптоварен, а ќе може да има голема корист од шпанскиот голман.
| | веќе видена | слични

Преодниот рок во земјите од западна Европа е завршен, но само за играчите кои се под договор. Сите слободни агенти и натаму имаат можност да донесат нови возбудувања на пазарот. Кога ќе го видите списокот со имиња се ќе ви биде јасно… Во понеделник беше означен крајот на преодниот рок во повеќето земји во Европа. Клубовите голем дел од работата ја остварија и во тој последен ден од преодниот рок, видовме многу возбудувања и изненадувања, на кои сепак им нема крај. Имено, сите фудбалери на кои ова лето им истекоа договорите и немаат никакви обврски кон клубовите, тие и натаму имаат можност да пронајдат свој ангажман. Листата на слободни агенти е импресивна – Роналдињо, Виктор Владес, Марио Јепес, Никола Жигиќ и Хуго Алмеида се најатрактивните имиња, кои и натаму привлекуваат големо внимание. Говорејќи за споменатите имиња, англиските медиуми известуваат дека овие фудбалери го привлекуваат вниманието на одредени премиерлигашки клубови, кои се уште имаат празни места на списокот од 25 фудбалери на кои можат да ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот голман на Барселона, Виктор Валдес постигна договор со Ливерпул и ќе ја продолжи кариерата на Островот, објавија британските медиуми. 32-годишниот Шпанец се уште се опоравува од тешка повреда и се очекува да ги обнови тренинзите по околу еден месец. Во моментов прв голман на тимот од Мерсисајд е Белгиецот Симон Мињоле. Валдес е во Англија веќе неколку дена, но Ливерпул сакаше да се увери дека неговата здравствена состојба е задоволителна и затоа играчот помина неколку медицински истражувања.
| | веќе видена | слични

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 201 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Валдес оди во Ливерпул?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: