За Македонците никој не споменува: Албанците од Чемерија ќе си ги вратат своите имоти


Министерот за надворешни работи на Албанија Дитмир Бушати најави дека се отвора можност Албанците од Чемерија да си ги повратат своите имоти во Грција кои им ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
3 копии

Албанската опозиција остро реагираше на изјавата на грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, со која и порача на Албанија да не го споменува прашањето за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос денеска упати закани на адреса на Албанија во врска со подршката на Атина за членство на Албанија во ЕУ. „Албанија ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама и порача на Грција дека треба да ги прифати барањата на Албанија кога се во прашање Чамите (протерани Албанци од областа Чамарија) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 281 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 734 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена

Aктерката Софија Куновска на Фејсбук деновиве го искоментира бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски и изјавата на премиерот, Зоран Заев. „Остро и ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Македонците никој не споменува: Албанците од Чемерија ќе си ги вратат своите имоти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: