Медиуми - СЈО, Чавков и пензии


Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски денеска на прес-конференција истакна дека партијата испратила издржани забелешки за новиот закон за јавно ...
| | веќе видена | слични

„Во Министерството за правда, наместо конкренти амандмани и предлози за законскиот текст за Јавното обвинителство, денеска од опозициската ВМРО-ДПМНЕ пристигна ...
| | веќе видена | слични

Во денешните разговори двете страни влегуваат со дијаметрално спротивни гледишта.  По вчерашните услови кои ги постави опозицијата, од Министерството за правда ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Без најави за поместување на позициите, работните групи на власта и опозицијата денеска треба повторно да се состанат во обид да се усогласат околу Законот за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за правда реагира во однос на барањата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ за новиот Закон за Јавно обвинителство. Тие сметаат дека наместо конкретни ...
| | веќе видена | слични

Работните групи на власта и опозицијата денеска попладне треба повторно да се состанат за усогласување околу Законот за јавното обвинителство со кој треба да ...
| | веќе видена | слични

Ќе излезат ли власта и опозицијата од ќорсокакот во кој се најдоа поради Катица Јанева? Ќе попушти ли ВМРО ДПМНЕ , или пак владеачката гарнитура ќе го смени ...
| | веќе видена | слични

Би сакал да ве воведам во темата, имено како што знаете во тек се преговори околу носење на новиот закон за Јавно обвинителство на Република Македонија, кој се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 710 | | | веќе видена

Северна Македонија мора да ги почне преговорите со Европската Унија, а францускиот претседател Емануел Макрон не треба да го блокира тоа, смета поранешниот ...
сите 719 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Макфакс“, рече дека ги продал уделите од седум проценти во компанијата што поседува ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медиуми - СЈО, Чавков и пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: