Медиуми - Новата „бомба“ на СЈО ги засени уставните измени

Нова „бомба“ одекна во средата во македонската јавност, но не од оние снимените со разговори на поранешни високи функционери на бившата власт, туку од СЈО. Ја ...
| | веќе видена | слични

Јас со крената глава и достоинствено на референдумот гласав „против“ Преспанскиот договор и тоа е во рамки на партискиот став на ВМРО-ДПМНЕ – секој да одлучи ...
| | веќе видена | слични

Вчера државната новинска агенција МИА која е под контрола на Владата на Заев објави информација од анонимни извори во Европската Народна Партија дека ВМРО – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дури и ако за опозицијата е тоа тешко, нашата препорака гласи – да му се даде поддршка на договорот, вели во интервју за Дојче Веле заменикот шеф на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова во интервју за Призма вели дека по гласањето на референдумот таа и нејзините колеги биле изложени на невиден ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката и претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова дека минала низ пекол за кој не знае дали бил спонтана реакција на граѓани или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалното јавно обвинителство во аргументите на жалбата која ја отфрли кривичниот совет на скопска единица, навеле дека барале притвор за осомничениот Томе ...
сите 136 | | | веќе видена

САД уште еднаш порачаа дека ги поттикнуваат лидерите во македонското Собрание да ги надминат партиските политики и да ја искористат историската можност за ...
сите 90 | | | веќе видена

На обвинетите 33 лица за терористичко загрозување на уставниот поредок на државата и двајца за поттикнување ќе продолжи да им се суди во понеделник. Шест часа ...
сите 168 | | | веќе видена

Парламентарното мнозинство ги повика колегите од ВМРО-ДПМНЕ и другите опозициски пратеници да гласаат за владиниот Предлог за пристапување кон уставни измени. ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медиуми - Новата „бомба“ на СЈО ги засени уставните измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: