Медицинска диета - проверена и успешна

Со оваа диета, за пет дена можете да изгубите од два до пет, а за 15 дена од 10 до 15 килограми. Притоа нема да се чувствувате исцрпено и слабо бидејќи диетата осигурува доволен внес на витамини и минерали. Медицинската диета го добила називот бидејќи се применува кај пациентите кои страдаат од срцеви болести, кои пред операција треба да ослабнат, а сепак да не ја изгубат силата. Со оваа диета во пет дена можете да изгубите од два до пет, а за 15 дена од 10 до 15 килограми. Притоа нема да се чувствувате исцрпено и слабо бидејќи диетата осигурува доволен внес на витамини и минерали. Медицинската диета се повторува трипати по пет дена. Ако сакате да изгубите повеќе килограми, по секои 15 дена од диетата треба да направите петнаесетдневна пауза, па дури тогаш повторно да продолжите со посебен режим на исхрана. Прв ден: Појадок: портокал, четири кекси, шолја незасладено кафе или чај. Ручек: портокал, варено јајце, половина шолја јогурт. Вечера: два домати, две варени јајца, краставица или ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 156 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медицинска диета - проверена и успешна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: