Мечеви со силни емоции и неизбришливи сеќавања

Македонскиот плејмејкер Ненад Димитријевиќ, со својот Хувентуд, не успеа да приреди изненадување во полуфиналето на шпанскиот куп и загуби од Реал Мадрид со ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд ќе играат во полуфиналето на Купот на Шпанија и тоа откако во четвртфиналето направија изненадување и го добија евролигашот ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитријевиќ и неговите соиграчи од Хувентут направија изненадување на Фајнл-ејт завршницата на шпанскиот куп совладувајќи ја Басконија со резултат ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитриеевиќ одигра десеттина минути за Хувентуд против Басконија и имаше солиден придонес во изненадувачката победа на неговиот тим против евролигашот ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитријевиќ и неговиот Хувентуд приредија изненадување во „Копа дел Реј“, во четвртфиналето ја совладаа Басконија со 98:89 и ќе играа за пласман во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 110 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 545 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мечеви со силни емоции и неизбришливи сеќавања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: