Меч за кој вреди да се чека цела сезона – Мајсторката одлучува за новиот првак во НХЛ


Бостон бруинс – Сент Луис блус (НХЛ финале, 02 часот) Драмата на мразот за пехарот во престижниот Стенли куп ќе заврши ноќеска со седмиот меч, кој ќе одлучи ...
| | веќе видена | слични

Сент Луис блус – Бостон бруинс (02 часот – Финале НХЛ лига, шести натпревар. Сент Луис води 3-2) Ова е последна шанса за Бостон да остане во игра за ...
| | веќе видена | слични

Сент Луис е на прагот со историска титула да ја круниса историската авантура во иста сезона во НХЛ и од последното место на кое се наоѓаше во јануари во ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меч за кој вреди да се чека цела сезона – Мајсторката одлучува за новиот првак во НХЛ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: