Ме удри три пати, па ме извлече од автомобилот да ме дотепа: Потресна исповед на љубовницата на Халид Муслимовиќ

2 копии

Жената која го пријави пејачот Халид Муслимовиќ дека ја претепал кон крајот на јули во Бања Лука, тврди дека тие двајцата се во врска три години и дека добила ќотек кога барала да и врати 94.500 евра. Соња Башиќ приложила и писмен материјал, кој по нејзините зборови докажува дека му давала пари, како и заеднички фотографии, како и оние на кои таа има модрици. -Со Халид почнав да се забавувам во ноември 2015 година, кога беше во Австралија на турнеја. Му помогнав да опстане, бидејќи е во тешка ситуација, има хипотека. Му помагав околу тој кредит, но и децата да му се образуваат на факултет во Бањалука, како и за снимање на неговите песни и спотови-изјавила таа. -Три пати ме удри со рака преку уста, па го запре автомобилот, излезе и дојде до мојата врата. Со раката ме фати за коса, ме извлече и јас паднав на земја. Удрив со десниот колк на камен. Го прашав: Халиде, зошто ме удараш, а тој почна со другата рака да ме удира во вилицата – го опишала таа настанот од пред некој ден.
| | веќе видена | слични

Жената која го пријави пејачот Халид Муслимовиќ дека ја претепал кон крајот на јули во Бања Лука, тврди дека тие двајцата се во врска три години и дека добила ќотек кога барала да и врати 94.500 евра. Соња Башиќ приложила и писмен материјал, кој по нејзините зборови докажува дека му давала пари, како и заеднички фотографии, како и оние на кои таа има модрици. -Со Халид почнав да се забавувам во ноември 2015 година, кога беше во Австралија на турнеја. Му помогнав да опстане, бидејќи е во тешка ситуација, има хипотека. Му помагав околу тој кредит, но и децата да му се образуваат на факултет во Бањалука, како и за снимање на неговите песни и спотови-изјавила таа. -Три пати ме удри со рака преку уста, па го запре автомобилот, излезе и дојде до мојата врата. Со раката ме фати за коса, ме извлече и јас паднав на земја. Удрив со десниот колк на камен. Го прашав: Халиде, зошто ме удараш, а тој почна со другата рака да ме удра во вилицата- го опишала таа настанот од пред некој ден.
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно разработила неколку сценарија со кои сакала бизнисменот Орце Камчев да го спаси од затвор како осомничен ...
сите 455 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 357 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ме удри три пати, па ме извлече од автомобилот да ме дотепа: Потресна исповед на љубовницата на Халид Муслимовиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: