McLaren лансира во Вокинг

Откако претходно неколку тимови веќе го најавија датумот на претставувањето на новиот болид, денес стигна официјално соопштение од McLaren, кои потврдија дека болидот за оваа сезона ќе биде претставен во Вокинг на први февруари. Датумот на претставувањето беше јавна тајна во Ф1 круговите, но неизвесно беше дали Британците ќе се одлучат за „прошетка“ како минатосезонската, кога својот болид го презентираа пред зградата на Vodafone во Берлин. Таквиот потег беше по „нарачка“ на нивниот главен спонзор, кој што во Германија гледа најголем пазар за своите услуги. Изненадувачки беше и начинот на презентација на болидот, кој наместо да биде откриен од страна на возачите, беше составуван од механичарите, возачите, но и добитниците на наградната игра која што беше организирана на нивната веб страница. За оваа сезона, тимот на McLaren не се одлучи за помпезна презентација, па така, новиот болид ќе биде претставен во технолошкиот центар во Вокинг. Претходно, Хамилтон изрази задоволство од досегашниот развоен процес, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 174 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 51 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

McLaren лансира во Вокинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: