Мажите кои читаат книги се подобри љубовници

Според едно истражување спроведено во Британија, мажите кои читаат книги се подобри љубовници. Тие кои читаат книги се посериозни, позрели и на проблемите пристапуваат на рационален начин. Мажите пак кои немаат желба за читање на книги, не ја ценат романтиката и не се трудат да ги разберат жените. Нив им е важен само физичкиот изглед на жената. Интересен е и фактот дека 44 проценти од жените сметаат дека мажите кои читаат само весници, не се материјал за сериозна врска, туку само за авантура.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 74 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 144 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 158 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мажите кои читаат книги се подобри љубовници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: