Маж вљубен во ќерката на Џорџ Буш му се заканувал со смрт!

Маж вљубен во ќерката на Џорџ Буш му се заканувал со смрт! Бенџамин Смит, 44-годишен Американец е уапсен поради закана со смрт на поранешниот американски претседател Џорџ Буш. Тој бил фатен како со наполнета пушка, мачета и канта бензин седи во близина на домот на ќерката на Буш, Барбара во Њујорк, во која, како што рекол, е вљубен. Припадниците на тајната служба го фатиле Смит откако неговата мајка на полицијата и пријавила дека тој оставил порака на која пишувало: „Одам да работам за Џорџ Буш и Пентагон. Морам да го убијам змејот и тогаш Барбара Буш ќе биде моја“. Адвокатката на Смит смета дека не станува збор за сериозна закана. „Можам да кажам дека Џорџ в. Буш не е во Њујорк. Сосема друга работа ќе беше тој да е во тексас , во близина на ранчот на Буш“, изјави адвокатката Пеги Крос-Голденберг. И судијата исто така смета дека е неизвесно дека поротата ќе го прогласи Смит за виновен. Согласно американските сојузни закони, заканите кон актуелниот и поранешните претседатели се сметаат за кривично ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маж вљубен во ќерката на Џорџ Буш му се заканувал со смрт!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: