Кога ВМРО ќе повика на протест, тоа нема да бидат 500 лајка, туку 50.000 народ пред Собрание за унитарна Македонија!

6 копии

-Почитувани 455.000 гласачи за унитарна Македонија, браќа и сестри, драги сограѓани, бидете здрави, живи, достоинствени и спремни!, напиша Милошоски.
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Kозле пред една недела доживеале вистински хорор откако непознато лице со секира тропало по вратите од куќите, но непознатиот успеал да им избега и на мештаните и на полицијата. Граѓаните од оваа населба најавуваат дека ќе се самоорганизираат бидејќи ова се случувало неколку пати. Поради тоа, жителите на населбата за понеделник свикуваат собир на граѓани на кој ќе разменат информации и ќе договорат што понатаму, пренесува Дневник. „Почитувани сограѓани од населбата Kозле. Вечерта кон 15 февруари 2017 година повеќе куќи на улиците Пијанац и Лерин беа посетени од непознато лице вооружено со секира. Полицијата го бркаше цела вечер, но безуспешно. Постојат сознанија дека ова се случувало повеќепати и дека се работи за организирана група од Општина Чаир. Лично го видов како влегува кај соседите, но не знаев како да ги предупредам зошто немав телефон, па се одлучив да ѕвонам во полиција, свесна дека тој ќе стори зулум додека да дојдат полицајците. За среќа, соседите го виделе и тргнаа да го бркаат уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави статус во пресрет на најавениот протест во 17 часот на непознатата група „Тврдокорни“. Еве што напиша: Кога ВМРО ќе повика на собир, тоа нема да бидат 500 лајка на ФБ, туку 50.000 народ пред Собрание! Почитувани 455.000 гласачи за унитарна Македонија, браќа и сестри, драги сограѓани, бидете здрави, живи, достоинствени и спремни!
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога ВМРО ќе повика на протест, тоа нема да бидат 500 лајка, туку 50.000 народ пред Собрание за унитарна Македонија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: