Притвор од 30 дена за напаѓачот кој претепа скопјанец на кеј „13 Ноември“

4 копии

Напаѓачот кој на 3 август на кеј „13 Ноември“ физички го нападна 66-годишниот скопјанец кој потоа почина од нанесените повреди, е фатен и одредена му е мерка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца жители од Мала Речица и тетовчанка грабнале жител од тетовското село Орланци кој сакал да донира хуманитарна помош, го затвориле во стан во Тетово и се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гостивар изврши увид на местото каде беше рането едно лице. Издадени се наредби за собирање на траги ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Тетово нареди да се спроведе истражна постапка против две лица за сторено кривично дело „изнуда“, а ...
| | веќе видена | слични

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Тетово донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надлежен обвинител од скопското обвинителство постапувајќи по кривичната пријава поднесена од МВР, донесе наредба за истрага против едно лице за кривично дело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притвор од 30 дена за напаѓачот кој претепа скопјанец на кеј „13 Ноември“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: