Matt Whistle комичарот кој го обележа 66-от Кански фестивал


Годинешниот Кански Фестивал несомнено најмногу ќе се памети по инцидентите и шокот кој го преживеа Кристофер Валц, но и покрај целата тензија имаше и убави мигови... Ќе ја паметиме прекрасната Версаче тоалета на Џесика Честејн, погледот на Мила Јововиќ, девојката на Адриан Броди... Која неофицијално беше прогласена за најсекси риба на фестивалот...Со причина нели? Во потесниот избор беше и атрактивната Петра Немцова, која се обиде да фати врски кај фоторепортерите... Но безуспешно... Нема да го заборавиме ниту беспрекорниот тен на Дита Фон Тис, задникот на Кајли Миног, деколтето на Шерон Стоун, танцот на Розарио Досон... Изненадувањето кое ни го приредија Синди крафорд, Ирина Шајк и Катрин Денев... Ќе се зборува и за солзите на Мајкл Даглас и шармот на Роберт Редфорт... Ќе се зборува за славните и познатите... Но и за овој дечко... Го видовме на интернет, го препознавме на Кроазетата... И конечно го угостивме во Бекстејџ... "Моето име е Matt Whistler, пред две години имав неочекуван и бизарен успех, на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 155 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Matt Whistle комичарот кој го обележа 66-от Кански фестивал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: