Македонија меѓу Грција и Русија

3 копии

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис соопшти дека размислува да го иницира првиот директен контакт со рускиот колега Сергеј Иванов по неколку години. ...
| | веќе видена | слични

Грчката дијаспора од САД и од Канада ги плаќала протестите во Грција против името на Македонија, а не Русија, е заклучокот на кој наведуваат новите информации ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Додека грчката Влада очекува реакција на Москва по протерувањето на двајца руски дипломати и забраната за влез во земјата на други двајца поради мешање во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис, рече дека поддржува наметнување на санкции против земјите што купуваат воена опрема од Русија. „Русија мора да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија меѓу Грција и Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: