Кари: Дурант заслужено е МВП


2 копии

Леброн Џејмс е пред уште еден пораз во големите НБА финалиња откако неговиот Кливленд има негатива од 3:0 во финалната серија со Голден Стејт, а во ситуација ...
| | веќе видена | слични

Играчот на Голден Стејт Вориорс, Кевин Дурант е во сериозни преговори со тимот за потпишување нов договор. Според последно потпишаниот договор со Голден Стејт, ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Голден Стејт Вориорс успеа да го победи тимот на Кливленд Кавалирс со 110:102 и успеа да поведе со 3-0 во финалето на НБА лигата. Натпреварот донесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на Сан Антонио Спарс немаше сезона за паметење, но по се изгледа тука проблемите и турбуленциите нема да застанат со тоа што бурата ја најави нивниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кари: Дурант заслужено е МВП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: