Масовна тепачка ја потресе Македонија - има ранети, во игра била и секира!

НК за КР Радовиш поднесе кривична пријава против Р.А. (21) од с.Али Коч, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Полицијата во Дебар поднесе кривична пријава против жители на селото Долгаш, општина Центар Жупа, поради „незаконски риболов“. Пријавените го сториле делото во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Против напаѓачите на лидерите на СДСМ и на Алијансата за Албанците Зоран Заев и Зијадин Села, како и против другите пратеници во Собранието на 27 април ...
| | веќе видена | слични

ПС Дебар поднесе кривична пријава против С.И. (31) и И.О. (26), двајцата од селото Долгаш, општина Центар Жупа поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 568 | | | веќе видена

И птиците повеќе не сакаат да летаат над опустошениот е рид над скопското село Кондово. Пред само два дена силните пламени јазици пеплосаа сè. Уништена е ...
сите 89 | | | веќе видена

Од Министерството за финансии доставија графици на кои е прикажано движењето на јавниот и државниот долг на Република Македонија. Министерството за финансии ...
сите 75 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио.Веста е ...
сите 195 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 555 | | | веќе видена

Разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски го означува почетокот на реформите во судството, кои што ќе донесат правда и правичност за сите. Ова ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Масовна тепачка ја потресе Македонија - има ранети, во игра била и секира!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: