Трамп: Безбедноста на народот е апсолутно највисок приоритет


4 копии

Безбедноста на американскиот народ е „апсолутно највисок приоритет“, изјави синоќа американскиот претседател Доналд Трамп, додека ураганот Флоренс се доближува ...
| | веќе видена | слични

САД се подготвуваат за ударот на ураганот ,,Флоренс” . што ќе удри на источниот брег со јачина од петта категорија , највисока на скалата на урагани . Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Долги колони од автомобили се формираа на патиштата на источниот брег на САД, каде населението почна евакуација кон внатрешноста, пред налетот на ураганот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Жителите на крајбрежните делови на Северна и Јужна Каролина, додека бегаат пред ударот на Флоренс, најсилен во последните неколку децении, се соочуваат со ...
| | веќе видена | слични

Прогнозите се дека ќе прерасне во бура од четврта категорија Официјалните лица за вонредни состојби во сојузната држава Северна Каролина ги предупредија луѓето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Безбедноста на американскиот народ „апсолутно е пририоритет“, изјави претседателот на САД Доналд Трамп, додека ураганот Флоренс се приближува во источниот брег ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту еден од министрите на земјите членки на ЕУ кои присуствуваа на вчерашниот самит во Луксембург не кажале не за добивањето датум на земјата за отпочнување ...
сите 81 | | | веќе видена

Поранешниот тренер на Барселона неполна година мина на селекторската позиција на „Црвената фурија“, три месеци отсуствуваше поради семејни проблеми а сега и ...
сите 20 | | | веќе видена

Сити се поврзува со трансферот на Родри од Атлетико Мадрид и уште неколку фудбалери. Но , најголема желба на англискиот првак е Калиоду Кулибали од Наполи , за ...
сите 54 | | | веќе видена

Саудиска Арабија го отфрли повикот на експертот за човекови права на ОН дека престолонаследникот Мохамед бин Салман треба да биде предмет на истрага за ...
сите 32 | | | веќе видена

Екипата на Борусија Дормунд дефинитивно е решена да и стави крај на доминацијата на Баерн Минхен во Германија, а најдобар доказ за тоа се потезите на трансфер ...
сите 42 | | | веќе видена

М.Л. обвинета за сообраќајната несреќа на „Илинденска“ во 2015 година во која загина 13-годишен велосипедист е осудена на казна затвор од три години. Пресудата ...
сите 19 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на новинарско прашање за тоа дали Законот за СЈО е една од пречките Македонија да добие конкретен датум за преговори ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Безбедноста на народот е апсолутно највисок приоритет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: