Масовен протестен марш ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во Крива Паланка

2 копии

Единаесетти пат по ред од Крива Паланка беше упатена порака за зачувување на суверенитетот, отфрлање на тиранската платформа и неприфаќање на двојазичност. Се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓаните на Крива Паланка и вечерва излегоа масовно на улиците на градот давајќи поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија".Единаесетти пат по ред од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Голем број граѓани на Крива Паланка и вечерва упатија пораки за унитарна и единствена Република Македонија од протестниот марш во организација на иницијативата ...
| | веќе видена | слични

Паланчани маршираа од населба „Единство“, преку старата градска чаршија, ни з главната улица „Свети Јоаким Осоговски“, центарот на градот, до плоштадот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија е наша една и единствена татковина, да остане обединета и унитарна, порачаа граѓаните од Крива Паланка на вечерашниот марш на иницијативата „За ...
| | веќе видена | слични

Деветти пат по ред тие излегоа на улиците и дадоа поддршка за зачувување на суверенитетот на државата, отфрлање на тиранската платформа и неприфаќање на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Крива Паланка вечерва се одржа протестен марш за поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Учесниците на маршот порачаа Македонија да ...
| | веќе видена | слични

– Тие ви велат Ве нема во Европскиот катастар, не сте заведени, немате авторски права, Вие не сте вие, вие сте ништо, празен простор, рече во обраќањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Нема да дозволиме некој да ни ја дели или продава државата – рече на вечерашниот марш „За заедничка Македонија" во Крива Паланка Едита Поцева, од Организација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 298 | | | веќе видена

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 260 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 161 | | | веќе видена

Жители од неколку села кои гравитираат околу депонијата Русино, синоќа го блокираа транспортот и депонирањето на комунален смет од тетовскиот регион. Тие се ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Масовен протестен марш ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во Крива Паланка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: