Дебито на Роналдо за Јуве, само во Италија го гледале повеќе од 2 милиони луѓе


Дебито на Роналдо за Јувентус во Серија А е четврти најгледан пренос во историјата на „Скај Италија“. Италија Јувентус можеби играше против неатрактивен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Португалецот паузата поради репрезентативните натпревари ќе ја искористи за целосно да се посвети на италијанскиот првак, кој во моментов е голем приоритет за ...
| | веќе видена | слични

Tимот на Јувентус ова лето направи вистински бум на трансфер пазарот доведувајќи го Кристиано Роналдо во своите редови, на таа тема за италијанските медиуми ...
| | веќе видена | слични

Познато е колку Роналдо сака да постигнува голови, а во првите два натпревари за Јувентус токму тоа недостасуваа, Португалецот игра добро, но погодок се уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската војска достави повеќе тони хуманитарна помош во колумбискиот град Кукута на границата со Венецуела. Помошта би требало да ја дистрибуираат ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 257 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Грчкото собрание денес треба да гласа за протоколот за пристапување на Македонија во НАТО откако вчера доби зелено светло на Комитетот за надвореша политика и ...
сите 122 | | | веќе видена

Јас и Алексис овде вечерва сакаме да ви зборуваме за еден различен Балкан. За Балкан од 21 век, рече премиерот Зоран Заев во обраќањето на свечената ...
сите 133 | | | веќе видена

Експертот за уставно право и професор на правниот факултет „Јустинијан Први“ Гордана Силјановска Давкова и официјално е кандидатот со кој ВМРО ДПМНЕ како ...
сите 104 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 189 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебито на Роналдо за Јуве, само во Италија го гледале повеќе од 2 милиони луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: