Mark Zuckerberg is in a relationship with...

Основачот на Facebook Mark Zuckerberg има девојка, тој неодамна го промени својот статус на својот Facebook профил! Имено основачот на најголемата социјална мрежа на својот профил додаде дека е во врска со Priscilla Chan, негова долгогодишна девојка со која се запознале додека студирале на Харвард. Од тогаш на Priscilla и пристигнале илијадници покани за пријателство на Facebook, а двајцата отвориле профил за кученцето кое го посвоиле...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде значително посвежо со умерена локална облачност и повремени сончеви периоди. Ќе дува силен северен ...
сите 266 | | | веќе видена

„Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела.Јасна е намерата на опозициската ...
сите 64 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 85 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 222 | | | веќе видена

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи информира денеска за неговата средба во Њујорк, каде што се одржува Генералното собрание на Обединетите нации, ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mark Zuckerberg is in a relationship with...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: