Гоца Тржан со шокантни обвиненија против Иван Маринковиќ: Се закануваше дека ќе ми ги отсече прстите!

2 копии

Препукувањата помеѓу поранешните сопружници продолжуваат и откако Иван Маринковиќ во неколку наврати ја прозва Гоца Тржан во „Парови“, пејачката одлучи да открие шокантни детали од нивниот брак. Гоца Тржан тврди дека Маринковиќ во обложувалница потрошил 20.000 евра кои таа ги добила за учеството во „Survivor“ и дека ја оставил со 1500 динари во џеб. Исто така пејачката тврди дека Иван и се заканувал со насилство. Јас ги чувам сите негови пораки од моментот кога му реков дека не сакам да живеам со него. Имам два гигабајти од тоа. Полицијата е запознаена со тој материјал, рекла Гоца која на прашањето што се наоѓа во пораките одговорила: Искрено на дното ми е сето ова што го раскажав. Имаше се… Од тоа дека ќе ми ги отсече прстите, до тоа дека сум лесна жена која истовремено била со петторица момци. Најболно беше кога напиша дека Лена не е негова ќерка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Гоца Тржан и Иван Маринковиќ продолжуваат да си го вадат валканиот веш, па сега Иван открива која е причината за разводот со пејачката, која го изневерувала. Според него, се развеле по пет години брак кога дознал дка го изневерува. -Се викаше Марко. Ѝ се јавија од една телевизија да оди со две познати личности во шкотска да рекламира алкохолни пијалаци. Ми беше чудно, зашто Гоца не пие алкохол, а прифатила да рекламира таков производ. Јас од секогаш сум сакал да одам во Шкотска, заради фудбалот. Кога се врати во белград, почнаа проблемите. Тогаш забележав дека шара, дека го крие телефонот. Почна да излегова со тоа момче. До тогаш одевме на свадби, прослави заедно, како маж и жена. А тогаш почнав да забележувам дека ме избегнува. Па почна да ми кажува дека со пријателите од Шкотска ќе оди на вечера, а мене не ме вика. Па одеше да скока со некојси параглајдерист. Кога ѝ реков да дојдам да ја знимам, ми рече дека мора да провери со продуцентот. Жената ѝ рекал дека можам да дојдам, а таа ми рече да не доаѓам. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гоца Тржан неодамна јавно призна како била жртва на семејно насилство кое и го правел поранешниот сопруг Иван. По долги години тортура, кога решила да се разведе, тој се заканувал дека ќе и ги исече прстите ако потпише развод. Од друга страна, поранешниот сопруг на Гоца, тврди дека тој само имал кавга со неа, но не и се заканувал така, а својата верзија на приказната ја раскажа во Парови каде учествува. Тој вели дека таа му зела се што имал.
| | веќе видена | слични

Медиумската војна меѓу бившите сопружници Гоца Тржан и Иван Маринковиќ продолжува. Откако стана дел од реалното шоу „Парови“, поранешниот сопруг на поп-пејачката почна јавно да ја спомнува и да изнесува „валкани алишта“ од нивниот брак. Тоа ја погоди Тржан, која му го возвраќа ударот преку интервјуа и изјави за медиумите, откривајќи каков сопруг и татко е. Најновиот шок е незнаењето на Иван да одговори на неколку основни прашања за нивната ќерка Лена, кои му ги постави Гоца преку водителката на реалното шоу . Прашањата беа: Кој број чевли носи Лена? Кој број облека носи? Како и’ се вика најдобрата другарка? Како и’ се вика симпатијата? За жал, Иван не знаел да даде одговор на ниту едно од прашањата, што наиде на осуда кај преостанатите учесници на „Парови, со што покажа дека само Гоца се грижи за нивната ќерка и дека не е толку добар татко каков што се претставува.
| | веќе видена | слични

Гоца Тржан тврди дека Маринковиќ во обложувалница потрошил 20.000 евра кои таа ги добила за учеството во „Survivor“ и дека ја оставил со 1500 динари во џеб. Исто така пејачката тврди дека Иван и се заканувал со насилство. -Јас ги чувам сите негови пораки од моментот кога му реков дека не сакам да живеам со него. Имам два гигабајти од тоа. Полицијата е запознаена со тој материјал, рекла Гоца која на прашањето што се наоѓа во пораките одговорила: „Искрено на дното ми е сето ова што го раскажав. Имаше се… Од тоа дека ќе ми ги отсече прстите, до тоа дека сум лесна жена која истовремено била со петторица момци. Најболно беше кога напиша дека Лена не е негова ќерка“. Извор: Вистина.мк
| | веќе видена | слични

Гоца Тржан одлучи да открие шокантни детали од бракот со Иван Маринковиќ, кој моментално учествува во реалното шоу „Парови“ каде што редовно ги изнесува „валканите алишта“ пред широкиот аудиториум. Имено, пејачката тврди дека Маринковиќ во обложувалница потрошил 20.000 евра што таа ги добила за учеството во „ВИП Преживеан“ и дека ја оставил со 1.500 динари в џеб. Исто така, Гоца тврди дека Иван и’ се заканувал со насилство. „Јас ги чувам сите негови пораки од моментот кога му реков дека не сакам да живеам со него. Имам два гигабајти од тоа. Полицијата е запознаена со тој материјал“, рекла Гоца, која на прашањето што се наоѓа во пораките, одговорила: „Имаше се’… Од тоа дека ќе ми ги отсече прстите, до тоа дека сум лесна жена која истовремено била со петорица момци. Најболно беше кога напиша дека Лена не е негова ќерка.“
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 183 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 169 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 271 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 213 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 135 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гоца Тржан со шокантни обвиненија против Иван Маринковиќ: Се закануваше дека ќе ми ги отсече прстите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: