Маричиќ: Странците шест месеци ни велеа немојте да не’ лажете како што не лажеа вашите претходници – За две години успеавме да ги исчистиме сите валканици што ги оставивте во дипломатијата и во надворешната политика и вие зборувате за сериозност

2 копии

Сакате да ви кажам како не пречекуваа во првите шест месеци странските дипломати: Немојте да не лажете како што не лажеа вашите претходници. Со тие зборови не ...
| | веќе видена | слични

Лажна тема е дека се загрозени интересите на државите, бидејќи ниту една држава не е влезена во конфликт, ниту една држава не е навредена од премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Само што ја добив веста дека Турција го ратификувала протоколот за НАТО, соопшти Бојан Маричиќ, советник на премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ТВ ...
| | веќе видена | слични

– Навистина е несериозно и тешко да ви збори за сериозност на дипломатијата и државната политика некој што во чија власт во десет години не скара со сите ...
| | веќе видена | слични

Бојан Маричиќ, посебниот советник за евроатлански интеграции во кабинетот на Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ 24, соочувајќи се со пратеникот на ВМРО ...
| | веќе видена | слични

Дали Вашата партија ќе држи во Солун му рече Бојан Маричиќ на Илија Димовски кој претходно праша Дали Турција ќе го анексира Кипар, во вечерашното гостување на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев беше предмет на една измама на двајца измамници, манипулатори на ширачи на лажни вести, излезе тоа јавно го кажа, го призна и во ниту еден ...
| | веќе видена | слични

Лажна тема е дека се загрозени интересите на државите, бидејќи ниту една држава не е влезена во конфликт, ниту една држава не е навредена од премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Иако Зоран Заев не чувствува одговорност за лажните разговори со кои и нанесе меѓународен срам на земјата, не гледа одговорност ни кај своите советници, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 324 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 186 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Странците шест месеци ни велеа немојте да не’ лажете како што не лажеа вашите претходници – За две години успеавме да ги исчистиме сите валканици што ги оставивте во дипломатијата и во надворешната политика и вие зборувате за сериозност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: