Фон дер Лајен: Земјите од ЕУ да предложат по двајца кандидати за еврокомесар

Новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен побара земјите од ЕУ да и предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија и земјите како Полска и Унгарија веќе со години се во несогласување за прашањата поврзани со владеењето на правото. Извршното тело на ЕУ ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Урсула фон дер Лајен, во првото интервју како претседателка на Европската Комисија, ги потврди заложбите за европската перспектива на Северна Македонија и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателка на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен во нејзиното прво интервју за „Шпигел“ ги потврди заложбите за европската перспектива на Северна ...
| | веќе видена | слични

Треба да отвориме преговори со тие земји веднаш откако Европскиот совет ќе донесе заклучок дека се исполнети критериумите, изјави за Шпигел, Урсула фон дер ...
| | веќе видена | слични

-Тие се наши соседи, вели Фон дер Лајен во интервју за германскиот магазин „Шпигел". Претседателката на ЕК вели дека ќе се залага за почеток на преговорите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанскиот заменик премиер Луиџи Ди Маио денеска го повика на средба својот владин партнер и втор заменик премиер Матео Салвини во своевидна мировна мисија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската Влада, под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фон дер Лајен: Земјите од ЕУ да предложат по двајца кандидати за еврокомесар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: