Оваa пејачка не е добредојдена на свадбата на Александра и Филип

Пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ се подготвуваат за свадбата која ќе биде во јуни и со нетрпение го очекуваат денот кога ќе го кажат судбоносното „да“. На оваа свадба се поканети голем број на јавни личности, но една пејачка нема да е меѓу нив. Станува збор за Катарина Грујиќ која вели: „Не ме поканија. Александра и јас не се дружиме, се знаеме од натрпеварот, се поздравуваме на снимања, но не сакаме некоја претерена комуникација, вели Катарина. А со години се шпекулира дека тие двете не се во добри односи.
| | веќе видена | слични

Пред неговата врска со Александра Пријовиќ да биде откриена, Филип Живојиновиќ не беше под лупата на јавноста како што е денес. За него се знаеше малку, бидејќи ги избегнуваше медиумите, а исто така живееше во Америка каде прво градеше кариера на тенисер, а потоа и како спортски менаџер. Животот му беше исполнет со луди журки и кратки авантури. Синот на Боба Живојиновиќ освои и скрши многу женски срца, што на познати, што на анонимни девојки. Манекенката Софија Милошевиќ беше првата со која се појави во јавност. Нивната врска не потраја, а по неа, во неговиот кревет влета хрватската пејачка Маја Шупут. Иако и двете ова го демантираа, хрватските медиуми тогаш пишуваа дека еден хотел во опатија одекнувал од воздишките на Маја кои доаѓале од собата на Филип. Актерката маја манџука, го освои пред неколку години, беа складен пар, но се пукна набрзо и на изненадување на многумина. Потоа во неговиот живот се појави Александра Пријовиќ и се се промени. Филип заборави на авантурите и другите девојки, па дури се ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Катарина Грујиќ не е добредојдена на свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ. Двете пејачки заедно се натпреварувале во „Ѕвездите на гранд“, но набрзо потоа се скарале и не разговараат. „Не ме поканија. Александра и јас не се дружиме, се знаеме од натпреварот, се поздравуваме на снимања, но не сакаме некоја претерена комуникација“, рекла Катарина. Ни таа ни Пријовиќ никогаш не кажале јавно зошто не разговараат. Свадбата на Александра и Филип ќе се одржи во јуни, а поканети се голем број јавни личности.
| | веќе видена | слични

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 810 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 174 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 141 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оваa пејачка не е добредојдена на свадбата на Александра и Филип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: