Манекен го уби својот љубовник и од неговите тестиси направи нараквица

Тој потоа му ги пресекол тестисите и ги носел замотани околу дланката, верувајќи дека така ќе добие исцелителна моќ. Според Daily News, младиот манекен откако го извршил убиството и ја ставил бизарната „нараквица“ на дланката, се шетал по Менхетен и ги допирал луѓето верувајќи дека се здобил со моќ да лечи од СИДА. Тој самиот се пријавил во полиција и го признал убиството, убеден дека тоа што го направил е исправно.Неговиот адвокат ја заснова одбраната така што сака да докаже дека убиството е направено во бес и дека Ренато има психички проблеми. Обвинителот пак, го убедува судот дека станува збор за итро момче кое бескруполозно сакало да се докопа до парите на Карлос, а кога видел дека овој сака да го врати дома, во Португалија, во бес го извршил злосторството.Што мислите вие, што се случува со оваа наша мала, но луда планета? {simplepopup} {/simplepopup}
| | веќе видена | слични

21-годишниот португагалски манекен Ренато Сеабра го убил 65-годишниот Карла Каста со кој бил во љубовна врска. Според зборовите на адвокатот, Сеабра го кастрирал својот љубовник со штрафцигер, а потоа неговите тестиси ги носел на својот зглоб како алка, со што сметал дека ќе добие моќ. Адвокатот тврди дека манекенот кога го извршил убиството бил непресметлив. Манекенот го убил својот стар љубовник во хотел во Њујорк. Откако му ги исекол тестисите и ги ставил на својата рака, одел по улица и ги допирал луѓето со нив мислејќи дека така ќе ги излечи од СИДА. Сеабра и Каста се сретнале во мај 2010 година и започнале врска. Веројатно до убиството дошло кога старецот се одлучил да ја прекине врската и да го врати момчето назад во Португалија.
| | веќе видена | слични

Португалски манекен е обвинет за убиство на 65-годишен старец кој му бил љубовник. Португалски манекен е обвинет за убиство на 65-годишен старец кој му бил љубовник.21-годишниот португагалски манекен Ренато Сеабра го убил 65-годишниот Карла Каста со кој бил во љубовна врска.Според зборовите на адвокатот, Сеабра го кастрирал својот љубовник со штрафцигер, а потоа неговите тестиси ги носел на својот зглоб како алка, со што сметал дека ќе добие моќ. Адвокатот тврди дека манекенот кога го извршил убиството бил непресметлив.Манекенот го убил својот стар љубовник во хотел во Њујорк. Откако му ги исекол тестисите и ги ставил на својата рака, одел по улица и ги допирал луѓето со нив мислејќи дека така ќе ги излечи од СИДА.Сеабра и Каста се сретнале во мај 2010 година и започнале врска. Веројатно до убиството дошло кога старецот се одлучил да ја прекине врската и да го врати момчето назад во Португалија.
| | веќе видена | слични

Светот е шокиран од новиот случај на убиство што се случил во кругот на геј популацијата. Португалскиот манекен Ренато Сибра кој има само 21 година го убил својот љубовник Карлос Кастра, а потоа му ги отсекол тестисите за да ги носи на рака како амајлија, оти верувал дека имаат „исцелителска моќ“. Убиството се случило минатата година, а деталите пред судот во Њујорк биле откриени завчера. Имено, Ренато објаснил дека љубовникот си го убил со монитор, односно го удирал се додека не починал. Откако бил уапсен своеволно го раскажал целиот случај пред полицијата затоа што смета дека неговата постапка е исправна. Манекенот сеуште верува дека тестисите од кои си направил нараквица можат да донесат мир во светот и оти поседуваат моќ да излечат и сида. Тој се изјавува за невин, а судењето продолжува во среда.
| | веќе видена | слични
5 копии

21 годишниот португалски манекен Ренато Сеабра го убил својот 65 годишен љубовник Карлос Кастро, а потоа му ги отсекол тестисите и го носел како амајлија на раката, верувајќи дека тоа му дава „волшебна исцелителска моќ“. На судењето во Њујорк младиот Сеабра се изјаснил за невин. Претходно сам се пријавил во полиција и им ја раскажал приказната доброволно затоа што сметал дека тоа што го направил е исправно. По жестока расправија, Сеабра признал дека си го убил љубовникот со монитор, односно дека го удирал се додека Карлос не починал. Манекенот пред полицијата рекол и дека е убеден оти тестисите на Карлос се демони, но дека откако ги отсекол, бил убеден дека на тој начин ќе постигне мир во светот. Со нив на раката одел по улиците по Менхетн и ги допирал луѓето сметајќи дека стекнал моќ да ги лечи луѓето од сида. На судот му рекол дека не се чувствува за виновен, а неговиот адвокат потполно очекувано го бранел дека е луд. Обвинителството пак, тврди дека манекенот е бескрупулозен ловец на богатство кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов шокантен случај на убиство доаѓа од светот на геј популацијата. Имено, еден манекен си го убил својот партнер, му ги отсекол тестисите и истите ги носел околу својата рака, верувајќи дека тоа му дава "исцелителска моќ". Португалскиот манекен Ренато Сибра (21) минатата година го убил својот љубовник, Карлос Кастра, а пред судот во Њујорк пред два дена биле откриени деталите околу убиството. Имено, по жестоката расправија, Сибра го убил Карлос, а потоа му ги отсекол тестисите и си ги ставил околу раката, верувајќи дека тоа му дава "исцелителска моќ". Откако бил уапсен, Сибра самоволно го раскажал целиот случај пред полицијата затоа што е уверен дека она што го направил, всушност е и исправно. Тој објаснил дека љубовникот си го убил со монитор, односно дека го удирал се додека Карлос не починал, пренесува "Daily Mail". Манекенот пред полицијата рекол и дека е убеден дека тестисите на Карлос се демони, но дека откако ги отсекол, бил убеден дека на тој начин ќе постигне мир во светот. Со тестисите на мртвиот ...
| | веќе видена | слични

Ренато Сеабра (21) од Португалија го уби својот љубовник Карлос Кастро (65), а потоа му ги отсекол тестисите и ги носел како амајлија околу рачните зглобови, уверен дека на тој начин ќе добие чудесна исцелителна моќ. Како што известува „Дејли њуз“, Сеабра го убил својот партнер во бес, тој доброволно се пријавил во полиција, бидејќи смета дека убиството била правилна постапка. Со тестисите на убиениот љубовник кој ги прицврстил на свите зглобови, Сеабра се шетал низ улиците на Менхетен и пропратно ги допирал луѓето , сметајќи дека стекнал моќ да лечи од сида. На суд тој се изјаснил дека не се чуствува виновен. Обвинителот е решен оваа работа да не помине лесно. Тој тврди дека Сеабра е бескрупулозен ловец на богатство кој бил свесен дека го удира, гази и касапи Кастро и притоа знаел дека тоа не е исправно.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манекен го уби својот љубовник и од неговите тестиси направи нараквица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: